ירושה וצוואות

אין ספק כי ירושה עשויה להיות מצב רגיש ומכאיב במיוחד, ולהצית סכסוכים משפחתיים, כלכליים ומשפטיים בקרב קרובי ויקירי המוריש. עם זאת, זהו אינו מצב בלתי נמנע: ביכולתכם לוודא כי צוואתכם היא מסמך מנומק ומקצועי, שמכסה את כל הסוגיות האפשריות.

עו"ד ונוטריון יניב אור, מומחה בחוק הירושה, מזמין אתכם ליצור קשר עם משרדנו על מנת שנוכל ליצור צוואה שדואגת בראש ובראשונה לאינטרסים שלכם כמורישים ולהבטחת המשכיות עמל חייכם באמצעות צוואה הולמת, תכנון מס, מנהל עיזבון וייעוץ משפטי מקיף. כמו כן , באם נקלעתם לסכסוך ירושה, ביכולתנו ללוות אתכם באמצעות הליכי גישור ונקיטת הליכים משפטיים, כדי להבטיח את מימוש זכויותיכם. כל המידע על תחומי המומחיות של המשרד בתחום הצוואות – במאמר לפניכם.

 

עריכת צוואות 

חשוב להבין כי אי עריכת צוואה, משמעה מתן הסמכות לחלוקת הירושה לחוק הירושה, שמנסח כללים בנוגע לסדר ההורשה, לרוב על פי ייחוס משפחתי. חוק הירושה לא בהכרח מהווה את ביטוי רצונותיו האישיים של המוריש, ועל כן מומלץ לדאוג מבעוד מאוד לצוואה מפורטת שמבטאת את משאלותיו של המוריש, בהתאם למצב הייחודי שלו ושל קרוביו. משרדנו מומחה בעריכת צוואות מקצועיות ואיכותיות מסוגים שונים, שהבחירה בהן תעשה לפי צרכיכם ומצבכם המשפחתי:

צוואת יחיד:

צוואה מסוג זה הינה צוואה סטנדרטית, בה אדם יחיד מחלק את נכסיו וכספו, מתאים גם לבני זוג גרושים או פרודים , הורה יחידני, אדם ללא ילדים

צוואה הדדית:

אלו צוואות שעורכים עבור בני זוג, מתוך הסתמכות של בן הזוג האחד על צוואת בן הזוג האחר.

הסתמכות זו נקראת הדדיות. מתאים גם לבני זוג שנשוי נישואים שניים (פרק ב ) ובכך למנוע קונפליקטים עתידיים בין הילדים לבן הזוג הנותר.

צוואה לידועה בציבור: 

צוואה שנועדה לקבע את המעמד של בן הזוג הנותר כדי למנוע סכסוכים אפשריים עם יתר בני המשפחה.

צוואה לתושבי חוץ:

גם אם המוריש אינו תושב ישראלי, אך הוא בעל נכסים בשטח מדינת ישראל, מומלץ לערוך עבורו צוואה בישראל כדי שבבוא היום ניתן לדרוש עבורו צו קיום צוואה שיתבצע בבית המשפט הישראלי.

צוואות לבעלי נחלות במושבים ומשקים חקלאיים:

הורשת נחלות ומשקים חקלאיים אינה עניין של מה בכך – היא טומנת בחובה זכות קניינית, זכות מקרקעין, ואת כל הזכויות והחובות הכרוכות בניהול משק ובחברות באגודה שיתופית.

אנו מומחים בבדיקת ההסכמים החלים על המושב (הסכם משבצת, הסכם חכירה), מתן ייעוץ משפטי טרם עריכת הצוואה והתאמת הצוואה הייחודית לבעלי אוכלוסייה זו לחוק הירושה.

בן ממשיך:

"בן ממשיך" זהו מינוח מקובל למצב שבו בן שלוקח חלק פעיל במשק יורש את הנחלה מהוריו. מומלץ להיעזר בעורך דין על מנת להתנהל ברגישות סביב סוגיה משפחתית זו ולהימנע מצוואה מעומעמת ומבלבלת, שתיצור מאבק בין היורשים הפוטנציאליים.

תכנון מס

אנו מעניקים ייעוץ פרטי ספציפי למורישים המבקשים לבחור מבעוד מועד את הדרך הנכונה ביותר לחלוקת נכסיהם. כאמור, צוואה אינה עניין של מה בכך, ומטרתה להסדיר מצב מורכב ורגיש על מנת להקל על היורשים וליצור המשכיות ראויה למוריש. אנו פועלים תוך מתן תשומת לב בראש ובראשונה לרצונות המוריש, ולשם כך אנו יוצרים צוואה מפורטת שאינו פוסחת על שום פרט להיקף הנכסים ומיקומם, מערכת היחסים בין היורשים, השלכות המס ודרישות הרשויות השונות. יש צורך אקוטי בתכנון מס על מנת למנוע מצב שבו היורשים נאלצים להתמודד עם מיסים גבוהים על הנכסים שהם יורשים, ולכן יש לתכנן צוואה תוך ידיעה על התנאים והחריגים השונים שיאפשרו מיסוי נמוך ואפילו אפסי. ברצוננו לסייע לכם למקסם את שווי הירושה ולאפשר לכם שלווה, מתוך ידיעה כי פרי עמלכם מטופל בידיים טובות.

ניהול עיזבונות ונאמנויות

למשרדנו ניסיון רב בניהול עיזבון של מורישים ועריכת צוואה במתווה של נאמנות, כל זאת ברוח משאלותיו של המוריש, הנחיותיו ותשומת לב לרווחת היורשים – תוך רגישות לצרכים השונים המתעוררים בקרב היורשים ובכפוף לדין.

ניהול עיזבון הוא קריטי כאשר יש נכסים רבים מסוגים שונים, ובפרט כאשר מדובר במצבים רגישים כמו סכסוך בין היורשים וחוסר היכולת המעשית לחלק את העיזבון במהירות בין היורשים. במקרים כאלה יש צורך במינוי מנהל עיזבון כדי שישמור על נכסי העיזבון, ימנע את הברחתם, ינהל אותם וישמר אותם לטובת היורשים, תוך שימור האינטרסים של המוריש והיצמדות למטרותיו. אפשרות נוספת היא עריכת צוואה במתווה של הפקדת נכסים בנאמנות, המאפשר הגנה מרבית על ההון או על הנכסים תוך שילב חוק הירושה וחוק הנאמנות שייטיבו עם המוריש בצורה מקסימלית.

ייצוג בסכסוכי ירושה

אין ספק שירושה עשויה להיות מצב נפיץ – פטירתו של אדם קרוב, בשילוב עם אינטרסים כלכליים ומערכות יחסים משפחתיות מורכבות, עשויים ליצור סכסוך ירושה קשה וארוך שנים אם הנושא אינו מטופל ברגישות ובמקצועיות הנכונה. אם אתם חשים שנפגעתם מחלוקת הירושה, או כי נעשה מחדל בעריכת הצוואה, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו: משרדנו מעניק מעטפת משפטית מלאה בנושא ומספר אפשרויות שונות לפעולה – ניתן להגיש התנגדות לקיום צוואה הגנה על צוואה, פסילת צוואה או ביטול צוואה

גישור ופשרה

במקרה בו מתעורר סכסוך בין יורשים – קל וחומר סכסוך בין בני משפחה – בידי משרדנו המומחיות והרגישות על מנת ליצור משא ומתן בין הצדדים בכדי למצוא פתרון הולם, בצורה אנושית ובכבוד הדדי, תוך שמירה על רצונות המוריש. בידינו שנים של ניסיון ובמציאת נוסחה לגישור בין הצדדים ומציאת פשרה המקובלת על הצדדים, על מנת להימנע מהגעה לעימותים משפטיים חריפים ובכך לגשר על הפערים התהומיים על הצד הטוב ביותר.

צו ירושה או צו קיום צוואה

צו ירושה מהווה דרישה לחלוקת נכסי המנוח, במידה והמוריש לא הותיר אחריו צוואה, או שבצוואתו התייחס רק לנכסים אחדים. צו קיום צוואה ייעשה כאשר המנוח הותיר אחריו צוואה וברצוננו לממש את נכסיו.

אנו מספקים ליווי אישי וצמוד בהליכים אלו: משרדנו מטפל בכל השלבים השונים עד לקבלת הצו רשמי לרבות עריכה והגשת בקשה לצו ירושה ו/או צו קיום הצוואה. לאחר קבלת הצו הרשמי, אנו פועלים אל מול הגופים לצורך מימוש הצו לכל אחד מהזוכים בהתאם לצו, לרבות טיפול ברשם המקרקעין (הטאבו), בנקים, קרנות הפנסיה והגמל, רשם המישכונות ועוד. מדובר בליווי מקיף ושוטף, שמבטיח את התגשמות רצונכם בצורה מלאה, עד לשלב האחרון.

שירותים נוטריוניים

לשם השלמת מלוא השירותים בנושא ירושה, משרדנו מספק שירותים נוטריונים שונים וקבלת אפוסטיל (לשימוש בינלאומי) למען קיום צרכיהם השונים של היורשים. כמו כן, בשעת צורך אנו פועלים מול גופים רבים בכדי לשמור ולהבטיח מבעוד מועד את זכויות היורשים השונים ולמנוע בעיות עתידיות שעשויות לפגוע בהליך הצוואה. כל ההליכים הקשורים לניהול צוואה, לרבות עריכת צוואה וניהול סכסוכי הירושה, מצריכים בקיאות משפטית, ניסיון ארוך שנים, וטיפול אנושי ורגיש. מומלץ לא להתחמק מטיפול בסוגיות מסוג אלו, כואבות ככל שיהיו, על מנת להבטיח עתיד שליו ובטוח כלכלית לכל הצדדים הנוגעים בדבר.

עו"ד ונוטריון יניב אור נחשב כמומחה בחוק הירושה, בעל ניסיון עתיר בתחום הצוואות וירושות, מציע ייעוץ וייצוג משפטי מקיף ומקצועי, על מנת לדאוג כי האינטרסים שלכם יישמרו בעדיפות העליונה וכי ההליך יהיה קל, נעים ומכבד ככל האפשר. הסתייעות בעורך דין מיומן מבטיחה יחס אישי וליווי צמוד למען הגעה לתוצאה המיטבית ביותר.

עורך דין צוואות וירושות יניב אור

עו"ד ונוטריון יניב אור

מכהן כסגן יו"ר ועדת ירושה בלשכת עורכי הדין. מעל 20 שנות נסיון. מומחיות ייחודית ומובילה בתחום דיני ירושה, צוואות וניהול סכסוכי ירושה. מומחה בעל נסיון עתיר בהופעה וייצוג בבתי משפט לרבות פלילי על רקע ניסיונו ועברו כתובע משטרתי במשטרת ישראל

מחפשים מומחה בתחום צוואות-ירושה? השאירו פרטים ונחזור אליכם

שתפו אותנו
מידע מקצועי:

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשוני השאירו פרטים