מחפשים מומחה בתחום צוואות-ירושה? השאירו פרטים ונחזור אליכם

עו"ד ונוטריון יניב אור

מכהן כסגן יו"ר ועדת ירושה בלשכת עורכי הדין. מעל 20 שנות נסיון. מומחיות ייחודית ומובילה בתחום דיני ירושה, צוואות וניהול סכסוכי ירושה. מומחה בעל נסיון עתיר בהופעה וייצוג בבתי משפט לרבות פלילי על רקע ניסיונו ועברו כתובע משטרתי במשטרת ישראל

מידע מקצועי:
צוואה הדדית

מהי צוואה הדדית? כלי יעיל להורשת נכסים רבים מלקוחותינו פונים אלינו על מנת לערוך צוואה ומעוניינים בצוואה אשר תיקח בחשבון

ייפוי כוח מתמשך

מה המשמעות של ייפוי כוח מתמשך ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאושר ע"י האפוטרופוס הכללי, המסייע לאינספור אנשים צעירים

צוואה לתושב חוץ

עריכת צוואה לתושב חוץ היא הכרחית ואף חיונית, ולרוב מומלץ לערוך מספר צוואות לפי כל מדינה שבה קיימים נכסים או

שתפו אותנו

שירותי נוטריון

כל מה שחשוב לדעת על שירותי נוטריון

חיפשתם עורך דין או נוטריון ביבנה? אם אתם זקוקים לשירותים נוטריוניים ביבנה הגעתם למקום הנכון. אמנם יש הרבה עורכי דין ביבנה אך לא כל עו"ד הוא נוטריון וגם לא כל נוטריון הוא עו"ד. לכן חשוב להבין באילו מצבים הכרחי לשכור את שירותיו של עורך דין נוטריון ומהן התועלות שנוטריון יכול להציע לכם בהשוואה לעורך דין "רגיל". עורך דין צוואות סכסוכי ירושה יניב אור במאמר זה נסביר מהו נוטריון, מה היתרונות שמציע עורך דין שהוא גם נוטריון, ואילו שירותים עורך דין נוטריון מספק. המשיכו לקרוא!

מה זה עורך דין נוטריון?

נוטריון הינו עו"ד שיש לו הסמכה מטעם משרד המשפטים לבצע אימות, אישרור ועריכה של מסמכים משפטיים המצריכים תיקוף נוטריוני לפי דרישות החוק. חתימה של נוטריון מהווה אסמכתא ציבורית הקבילה לצרכים משפטיים כדרך לאשר את הזהות של האדם החתום על המסמך ולהבטיח כי החתימה בוצעה מרצונו החופשי.

מסמכים עם חתימה של נוטריון קבילים בתור ראיה משפטית הן במדינת ישראל והן בשאר העולם.

באילו מצבים נדרש טיפול נוטריוני?

אישור נוטריוני נדרש במגוון מצבים בחיים, כמו לימודים בחו"ל, נישואין אזרחיים בחו"ל, תיקוף של רשיון מקצועי, השתתפות במכרזים בחו"ל, עסקאות נדל"ן ועוד. בכל המקרים הללו כאשר נדרש אימות של מסמכים לשימוש מקומי או בין לאומי – נכנס הנוטריון לתמונה.

עורך דין נוטריון יכול לסייע לכם במצבים שבהם אתם זקוקים לחתימה ואימות של הסכמים או חוזים, טיפול בייפוי כוח, תרגום מאומת, מסמכים מאומתים וכן הלאה. על ידי פניה לעורך דין שהוא גם נוטריון, אתם למעשה נהנים מחיסכון בזמן ובעלויות כאחד – מאחר ואתם מקבלים את כל השירותים להם אתם זקוקים במקום אחד.

אילו שירותים נוטריון מציע?

כמעט כל אדם בישראל ובעולם בכלל, נזקק לשירותיו של נוטריון מספר פעמים בחייו הבוגרים.

בכוחו של הנוטריון לבצע אימות לחתימות של הצדדים אשר חתומים על טפסי ייפוי כוח במטרה לתת תוקף לזהותם. הדבר רלוונטי בכל עסקת מקרקעין – החל מעסקאות לרכישת נדל"ן ועד מכירה של נכסים.

עבודות שנוטריון מוסמך לבצע נוגעות גם למתן תוקף לאותנטיות של העתקים של תעודות ומסמכים שונים, כגון תעודת לידה, צוואה, תעודת פטירה וכדומה. כאשר יש צורך לנהל הליך ביורוקרטי מול רשויות מקומיות במדינות אחרות, נדרש לעתים קרובות תרגום לשפת המקום ועל התרגום להיות מקצועי ומאומת בידי נוטריון כדי להבטיח את האותנטיות שלו.

מי פונה לנוטריון?

להלן מגוון של מצבים שונים בהם שירות נוטריוני עשוי להדרש לכם:

נוטריון אימות חתימה או בקשה למתן ייפוי כוח

במקרים שבהם עליכם לאמת חתימה על טופס כלשהו, לתקף תעודה או להוכיח את זהותכם, עורך דין נוטריון ביבנה יוכל לסייע לכם. לנוטריון ישנה הסמכות לאשר את האותנטיות של כל מסמך משפטי. גם במצבים שבהם הטיפול בחוזים מצריך יפויי כוח, מסייע הנוטריון באישור זהותם של הצדדים החתומים ובתיקוף של חתימותיהם.

עריכה נוטריונית של מסמכים

בין שאר תחומי הטיפול שלהם, נוטריונים מבצעים גם עריכה של מסמכים משפטיים כנדרש על ידי גורמי ממשל וגורמים משפטיים בישראל ומחוץ לה.

כאשר מדובר במסמכים המשמשים להליך בין לאומי, לעתים קרובות עולה הצורך לבצע התאמה של נוסח או מבנה המסמך לתצורה הנהוגה בחו"ל, כדי שיעמוד בדרישות החוקיות במדינת היעד.

נוטריון לטיפול בעסקת מקרקעין

במסגרת תהליכי רכש או מכירה של נדל"ן, חתימה נוטריונית על הסכמי מקרקעין, היא תנאי הכרחי לקיום התהליך. יתרה מכך, אחראי הנוטריון לאשר שכל העתק ממסמך שאדם מספק יהיה נאמן למקור. עסקאות קניה ומכירה של נכסי נדלן בארץ כרוכות בסיכונים רבים ועלויות גבוהות ולכן מעורבות של עורך דין נוטריון היא הכרחית כדי להבטיח שהסכמי המכר או הרכישה הם ברי תוקף וכי הצדדים הם אמינים ויכולים לעמוד בהתחייבויותיהם.

תיקוף של העתקים נאמנים למקור

במסגרת תחומי אחריותו של עורך דין נוטריון, מטפלים נוטריונים גם באימות של העתקים מטפסים ואסמכתאות שהלקוח מספק. על הנוטריון להבטיח כי כל אחד מן המסמכים מהווה העתק נאמן למקור. לשם כך, בודקים הנוטריונים את המסמך המקורי ומשווים להעתקים שהלקוח סיפק.

תרגום נוטריוני של מסמכים ואישור נכונות של תרגומים

כאשר יש צורך להציג טופס הכתוב בעברית לרשויות המקומיות במדינה אחרת, נדרש על פי רוב תרגום נוטריוני של המסמך לשפה הרשמית במדינה מולה אנו מתנהלים. מנגד, כאשר יש ברשותנו אסמכתא בשפה זרה שעלינו להציג לרשויות בישראל – גם אז ידרש המסמך לעבור תרגום נוטריוני, לשפה העברית.

לרוב מדובר במסמכים כמו תעודת לידה, תעודת נישואין, הסכמים לסוגיהם, טפסים אקדמיים, קורות חיים וכן הלאה. על מנת שהמסמך המתורגם שאנו עובדים עימו יהיה קביל בכל מקום בעולם, דרוש אישור נוטריוני לתרגום שבוצע. תפקידם של משרדי הנוטריונים בהקשר זה, הינו לוודא ולאשר שהמסמך מתורגם באופן אמין ונאמן לשפת המקור.

חותמות אפוסטיל

חותמת אפוסטיל היא חותמת אשר משמשת למטרת אימות של מסמכים ציבוריים, שהונפקו במדינה מסוימת ונועדו להגשה במדינה אחרת. כחלק מתחומי הטיפול של עורך דין נוטריון, ניתן לבקש שירות של אישור אפוסטיל לתעודות כדי שניתן יהיה להעביר את המסמך המדובר בין מדינות שונות.

מסמך עם חותמת אפוסטיל למעשה מוכר בתור מסמך בינלאומי, שניתן להעביר אותו ממדינה למדינה.

סוגי מסמכים שיש לצרף אליהם חותמת אפוסטיל הם: תעודת לידה, תעודת נישואין, תעודה ממוסד לימודים על הסמכה מקצועית או תואר ועוד. עם זאת, חשוב להכיר שמסמך הנושא חותמת נוטריונית אף שהוא נחשב למסמך ציבורי, עדיין דורש אימות נוסף לטובת ההכרה הרשמית בו במדינות אחרות.

עריכת צוואה נוטריונית

בעת עריכת צוואה יכול נוטריון לסייע לעורך הצוואה להבטיח כי צוואתו כתובה באופן מקצועי ומתייחסת באופן ברור ומפורט לכל ההיבטים אשר דורשים התייחסות, כדי למנוע מצבים לא רצויים בעת מימוש הצוואה כמו סכסוכים משפחתיים וכדומה.

אישור צוואה או אישור חיים

כשם שנדרשת חותמת של נוטריון על מנת לאשר את זהותו של אדם החתום על מסמך מסוים ולתקף את היותו בין החיים, כך גם במקרה של פטירה, לא עלינו.

על מנת להוציא אל הפועל צוואה לאחר פטירת כותב הצוואה, דרושה חתימה מטעם נוטריון. הדבר נכון גם במקרה שבו פועלים שארי הבשר של הנפטר באמצעות עו"ד לירושה.

יפוי כח נוטריוני למשכנתא

עומדים לקחת משכנתא מהבנק שלכם לטובת קניה של דירה או בית? עליכם להחתים נוטריון על ייפוי הכוח שתקבלו מהבנק ולאמת את החתימה על המשכנתא. משמעות יפוי הכוח עליו אתם מחתימים עורך דין נוטריון הוא שאתם מעניקים לבנק את הסמכות לבצע שלל פעולות בשמכם. למשל, לרשום שיעבוד של הנכס שלכם בצורת משכון לטובת הבנק אשר עומד כנגד העמדת ההלוואה לטובתכם.

נוטריון לרכישת דירה מקבלן

כאשר רוכשים נכס נדל"ני חדש ישירות מול הקבלן, יש צורך לבצע אימות חתימה נוטריוני.
רכישת נכסי מקרקעין מקבלן נעשית בכפוף לחתימה על יפוי כוח בלתי חוזר מטעם הקבלן. הליך זה יכול להתבצע מול נוטריון בלבד. פירושו של יפוי הכוח הנ"ל הינו כי האדם או האנשים שקונים את הנכס מאשרים לקבלן או לבא כוחו, לבצע מגוון של פעולות מטעמם (כקונים), למשל: רישום של הנכס בטאבו ועוד.

אימות של חתימות על מסמכים תאגידיים

כאשר חברות בע"מ פונות לקבלת הלוואות, או רכישה של נכסים דרושה חתימת נוטריון כדי לאמת את חתימת החברה על הפעולה. באחריות הנוטריון להבטיח את קיומה של החברה וכן לאמת את הזהות של כל הגורמים החתומים על ההסכם ולהבטיח כי יש להם סמכות לבצע את הפעולה הנדרשת מטעם החברה וכי הם מורשי חתימה.

אישור יציאה של קטין מישראל

כאשר מטפלים ביציאה של קטין ממדינת ישראל לחו"ל ללא ליווי של מבוגר, או בלוויית הורה יחידה בלבד, מומלץ לדאוג מראש לקבלת אישור נוטריוני ליציאת קטינים מהארץ, כדי למנוע עיכוב אפשרי על ידי שלטונות ההגירה של למדינות אחרות.

טיפול נוטריוני בהסכמי ממון

נוטריון מוסמך לטפל גם בנושא של הסכמי ממון בין בני זוג לצורך הסדרה של יחסי הממון והפרדת הרכוש ביניהם טרום נישואיהם. כאשר הסכום מסוג זה נערך לפני שבני הזוג מתחתנים יש צורך לתקף אותו מול בית המשפט או בעזרת אישור נוטריוני כדי להבטיח ששני בני הזוג חתמו על חלוקת הרכוש מתוך הבנה מלאה של כל המשמעויות של ההסכם והשלכותיו האפשריות, ומרצונם החופשי והמלא.

עריכת הסכמי חיים משותפים

עבור בני זוג שאינם נשואים האחד לשני וחפצים בהסדרת חלוקת הרכוש ביניהם עומדת האפשרות לערוך הסכם חיים משותפים. הסכמי חיים משותפים מצריכים אישור מטעם נוטריון או לחילופין, אישור של בית משפט לענייני משפחה.

כמה עולה שירות נוטריון?

שכר טרחה של עורך דין נוטריון נכון לשנת 2022, נקבע על פי התעריפים שהחוק מגדיר. תעריפים אלו אחידים וחלים על כל משרדי הנוטריונים בארץ. עלותם של השירותים הנוטריוניים מוגדרת במסגרת חוק תקנות הנוטריונים (שכר שירותים) – תשל"ט 1978. משרד המשפטים בישראל קובע את עלותם של אישורים נוטריוניים מדי שנה בכפוף למדד המחירים לצרכן. אישורים נוטריונים מסוגים שונים נושאים בעלות שונה הקבועה בחוק.

על מה לשים לב כשמחפשים נוטריון?

בבואכם לבחור נוטריון חשוב לבדוק כי הנוטריון עומד בכל הקריטריונים הנדרשים בהקשר של הסמכה נוטריונית. על מנת שעורך דין יוכל לשמש כנוטריון הרשום במאגר הנוטריונים הממשלתי, ולספק ללקוחותיו שירותים נוטריוניים באישור משרד המשפטים, הוא נדרש לעמוד במספר קריטריונים מחמירים, ביניהם: אזרחות ישראלית, חברות בלשכת עורכי הדין, ניסיון מעשי של 10 שנים לפחות כעו"ד פעיל, מעבר השתלמות נוטריונית, היעדר רישומים פליליים, נקיון כפיים והיעדר תלונות. כאמור, ישנם עורכי דין רבים אך לא כל עורך דין מוסמך לשמש כנוטריון.

כיצד ניתן להבטיח שאתם עובדים מול נוטריון מיומן ומקצועי?

מאחר וקיימים עורכי דין רבים שמספקים שירותים נוטריונים ביבנה, חשוב לבדוק שאתם פונים למשרד עו"ד ונוטריון המציע ותק רב לצד ניסיון מקצועי עשיר בייצוג מול בתי המשפט, וכמובן – מומחיות מקצועית בכל ההיבטים המשפטיים הנוגעים לאימות ותיקוף של מסמכים רשמיים כמו המשרד של עורך דין ונוטריון יניב אור.

כלל האצבע בנוגע לבחירת ,עורך דין נוטריון הוא שאיכות השירות הנוטריוני ואמינותו נמדדת בכמות הלקוחות המרוצים של המשרד.

בין אם אתם זקוקים לשירותי אימות חתימה למשכנתה שלכם, אימות חתימה לרכישת נכס מקבלן, אישור של הסכם ממון לפני הנישואין, עריכת צוואה, קבלת אישורי אפוסטיל, או תרגום נוטריוני – חשוב לפנות לייצוג מול נוטריון מוסמך ומנוסה כדי להיות בטוחים שתקבלו מענה יעיל, מהיר ומקצועי.

נסיון

משרד עורך דין ונוטריון יניב אור מזמין אותך לקבל את כל שירותי הנוטריון תוך מתן מענה מהיר וזריז, טיפול מיידי ומקצועי לצד נסיון ככול שנידרש.

 
 

תוכן עניינים

עורך דין סכסוכי ירושה

עורך דין סכסוכי ירושה מתמחה במקרים הקשורים לחלוקת נכסים ורכוש לאחר פטירת מצווה, בן משפחה או שותף ומעניק שירותים משפטיים

ירושה על פי דין

מחיר עריכת צוואה משתנה בהתאם לסוג הצוואה, גודלה ומורכבותה. עלות עריכת צוואה יכולה לנוע בין עריכת צוואה ללא תשלום ובחינם

עריכת צוואה מחיר

עריכת צוואה מחיר משתנה בהתאם לסוג הצוואה, גודלה ומורכבותה. עלות עריכת צוואה יכולה לנוע בין עריכת צוואה ללא תשלום ובחינם

ידועים בציבור זכויות

מי נחשב כידוע בציבור ואיך הוא נקשר לחוק הירושה? בתקופה המודרנית של היום, שכיח לנהל מערכות יחסים זוגיות במשך שנים

פסילת צוואה

צוואה היא האופן בו מקנה אדם את רכושו לאנשים או גורמים אחרים, לאחר מותו. לעיתים, קיימות עילות בגינן יש או

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשוני השאירו פרטים