עורך דין יניב אור

עו"ד יניב אור

עו"ד אור בעל רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט, הן האזרחי והן הפלילי, לרבות בתי דין לעבודה, נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט, סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה, סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים בלשכת עורכי הדין, מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך מומחה בגישור עסקי וניהול מו"מ, מרצה בכיר ומחבר ספרים בתחום המשפט.

מחפשים עו"ד נוטריון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות בנושא

בקשה לצו קיום צוואה

מתי אפשר להגיש בקשה לצו קיום צוואה באופן מקוון, ואיזה טופס מומלץ להגיש יחד עם צו קיום צוואה, האם צריך להגיש באמצעות עורך דין, וכן לגבי התנגדות לבקשה לצו קיום צוואה. כל זאת ועוד במאמר שלפנינו.

איך מגישים בקשה לצו קיום צוואה

מנוח שהשאיר צוואה יש להגיש בקשה לצו קיום צוואה ללשכת הרשם לענייני ירושה אגרות אשר במחוז שתחת שיפוטו התגורר המנוח בשנותיו האחרונות (ישנם 4 מחוזות). במידה והמנוח לא השאיר צוואה צריך להגיש טופס בקשה לצו ירושה. נחזור לעניין בקשה לצו קיום צוואה, יש להגיש אותה לרשם בדואר או בעת קבלת קהל לידי הרשם. אלא אם כן הופקדה הצוואה על ידי המנוח אצל הרשם מבעוד מועד או שבידי היורש מצויה הצוואה המקורית או אז אפשרי להגיש בקשה לצו קיום צוואה באופן מקוון. לחילופין בית המשפט לענייני משפחה יכול גם הוא לאשר הגשת הבקשה באופן מקוון בנסיבות מסוימות. כל זאת בתנאי שהמגיש הוא בדרגת קרבה ראשונה או שנייה למנוח, במידה ולא, לא מתאפשרת הגשה מקוונת.

בקשה לצו קיום צוואה
להגשת בקשה לצו קיום צוואה פנו אלינו

להגשת בקשה לצו קיום צוואה טופס מומלץ לצרף:

  • תעודת פטירה (לא חייב מקורי).
  • מלבד זאת, בקשה לצו קיום צוואה טופס מומלץ לשמור בכל מקרה על הצוואה המקורית למקרה שהרשם ידרוש להציגה בפניו.
  • אם אחד מהיורשים אינו מעוניין לקבל חלק בירושה עליו להגיש 'תצהיר הסתלקות' חתום ומאומת בפני עורך דין לענייני צוואה.
  • לבקשה לצו קיום צוואה טופס מומלץ לצרף העתק מהודעה שנשלחה לשאר היורשים או לחילופין הצהרה שהוא מסר הודעה אישית לשאר היורשים (אחד משניהם חובה, ההמלצה מתייחסת לעדיפות שבין שני האופציות).
  • בנוסף, בקשה לצו קיום צוואה טופס מומלץ מאוד להגיש באמצעות עורך דין מנוסה. במקרה זה יש לצרף לבקשה ייפוי כוח חתום.
  • אישור על תשלום דמי פרסום ותשלום האגרה.
בקשה לצו קיום צוואה טופס מומלץ
לבקשה לצו קיום צוואה טופס מומלץ לצרף

צו קיום צוואה עורך דין

כאמור, בדומה בגבוהה לצו ירושה, מומלץ להגיש צו קיום בקשה עורך דין מנוסה ומוסמך, שידאג לכל הביורוקרטיה והטפסים הדרושים. לפני הגשת צו קיום צוואה עורך דין בודק מול הרשם האם אין תיק קודם על שמו של הנפטר, כלומר האם הוא הפקיד או שמישהו הפקיד בשמו צוואה אחרת, במקרה זה העניין הופך להיות בעייתי. כמו כן לפני הגשת צו קיום צוואה עורך דין יוודא שהבקשה תקפה חוקית ולא תוחזר למגיש בגין טפסים לא תקינים וכדומה, כי רק לאחר שהבקשה מוגשת כדין יקבל מגיש הבקשה הודעה מהרשם על קליטת הבקשה.

צו קיום צוואה עורך דין
רוצים להגיש צו קיום צוואה? רק בעזרת עורך דין!

התנגדות לבקשה לצו קיום צוואה

בקשה לקיום צוואה צריכה להתפרסם בעיתונות ובמדיה נוספת. ניתן להגיש התנגדות לבקשה לצו קיום צוואה תוך 14 ימים מיום הפרסום. את ההתנגדות לבקשה לצו קיום צוואה צריך להגיש לאחר תשלום אגרה ובתוספת: נימוק להתנגדות, מסמכים הקשורים להתנגדות, תצהיר עורך דין המאמת את טענות ההתנגדות וכן ייפוי כוח לעורך דין המייצג (במידה ויש). התנגדות לבקשה לצו קיום צוואה ניתן להגיש כאשר מתברר שהמנוח הותיר צוואה מאוחרת, אם יש פגם מהותי בצוואה או אם לדעת המתנגד הצוואה אינה משקפת את רצונו של המנוח. כמו כן, אם המתנגד לצוואה טוען שהיא נערכה תחת לחץ ואיומים, או שהזוכה בצוואה נכח בעת עריכת הצוואה, כל אלו הם עילות סבירות להגשת התנגדות לצוואה.

התנגדות לבקשה לצו קיום צוואה
אם אתם רוצים להגיש התנגדות לבקשה לצו קיום צוואה פנו אלינו!
בקשה לצו קיום צוואה
בקשה לצו קיום צוואה

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשני חינם השאירו פרטים