עו"ד יניב אור

עו"ד אור בעל רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט, הן האזרחי והן הפלילי, לרבות בתי דין לעבודה, נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט, סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה, סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים בלשכת עורכי הדין, מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך מומחה בגישור עסקי וניהול מו"מ, מרצה בכיר ומחבר ספרים בתחום המשפט.

מחפשים עו"ד נוטריון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות בנושא
הגנה על צוואה
הגנה על צוואה

הגנה על צוואה היא פעולה אשר נועדה להבטיח כי הצוואה של המנוח אכן תקוים. על פי חוק הירושה יש לקיים

עורך דין סכסוכי ירושה
סכסוך בין יורשים

צוואות וירושות במקרים רבים עומדות במרכזם של סכסוכים המטופלים על ידי עו"ד סכסוך בין יורשים. יתכנו אינספור סוגים וסיבות ל

עורך דין סכסוכי ירושה
עורך דין סכסוכי ירושה

עורך דין סכסוכי ירושה יניב אור מגיש לכם עצות וטיפים חשובים לגבי צוואות וירושות, וספציפית לגבי סכסוכים בנוגע לירושות או

תביעת ירושה ללא צוואה כללית
איך מגישים תביעת צוואה

השאלה איך מגישים תביעת צוואה רלוונטית במקרים בהם יורשים מאמינים כי ישנו משהו פסול המצדיק את פסילת הצוואה. לצורך הגשת

מס עיזבון
מס עיזבון בישראל

ישנו הרבה בלבול בכל מה שנוגע למס עיזבון בישראל ומס ירושה. לכן כדאי להתחייל בהסברת ההבדלים בין שני סוגי המסים

עילה לביטול צו קיום צוואה
עילה לביטול צוואה

לפני שנדבר על עילה לביטול צוואה, חשוב להבדיל בין שני מקרים. על פי חוק הירושה, כל אדם רשאי לכתוב צוואה

הרשם לענייני ירושה אגרות

החוק שקובע אצל הרשם לענייני ירושה אגרות, מה יקבל אצל הרשם לענייני ירושה סטטוס בגבוהה כדי שיוכל לזרז מצב תיק רשם הירושות, כמו כן כמה עולה סטטוס בגבוהה לצו קיום ירושה. הכול במאמר שלפניכם.

היכן נקבעו אצל הרשם לענייני ירושה אגרות

כאשר פונים אל הרשם לענייני ירושה אגרות צריכים גם לשלם. בקשת הרשם לענייני ירושה אגרות הן בהתאם לכל החוקים המסמיכים אותו בענייני ירושה וצוואות. החוקים הם: תקנות הרשם לענייני ירושה אגרות הרשם לענייני ירושה (התשנ"ח-1998), תקנות אלו קובעות במפורש את תעריף האגרה עבור הגשת בקשה בגבוהה לצו ירושה. כמו כן הוא פועל בהתאם לתקנות הירושה התשנ"ח המפרטות את הפרוצדורה הנדרשת להנפקת צו ירושה וכן צו קיום צוואה ומינוי מנהל עיזבונות. החוק המרכזי בעניין הזה הוא חוק הירושה התשכ"ה-1965 הקובע את המהות של חוק הירושה וכן את סמכויות הרשם, באותו חוק נקבעו גם כללים לגבי חלוקת הירושה למי שנפטר לפני 1965.

הרשם לענייני ירושה אגרות
הרשם לענייני ירושה אגרות

מה מקבל אצל הרשם לענייני ירושה סטטוס בגבוהה

בהתאם לחוק הנ"ל הטיפול בענייני צוואות וירושות בישראל הוא תחת הרשם לענייני ירושה סטטוס בגבוהה האפוטרופוס הכללי שתחת משרד המשפטים. לפי החוק הרשם לענייני ירושה סטטוס בגבוהה צריך לדאוג לכך שלאחר מותו של אדם יעברו נכסיו וכל מה שהוריש לידי היורשים. אך גם הרשם לענייני ירושה סטטוס בגבוהה אינו יכול לחלק את הירושה באופן שרירותי, הוא חייב להוציא צו ירושה המצהיר על זהות היורשים ועל חלקו של כל אחד מהם בירושה. אך כל זאת בתנאי שהמנוח לא הותיר צוואה בחייו. במידה והמנוח הותיר צוואה וירושה צריך הרשם להנפיק צו קיום צוואה.

הרשם לענייני ירושה סטטוס בגבוהה
מה מקבל אצל הרשם לענייני ירושה סטטוס של טיפול בעדיפות בגבוהה

מצב תיק רשם הירושות – מי האחראים?

על ביצוע החוק אחראי משרד המשפטים והממונה הארצי לענייני ירושה הוא שהאפוטרופוס הכללי. אולם באופן פרטני על מצב תיק רשם הירושות של כל מחוז הוא זה שאחראי על כך. רשם הירושות הוא גם סגנו של האפוטרופוס הכללי. בהגדרה מצב תיק רשם הירושות הכוונה היא גם לצו לקיום צוואה, שגם על זה אחראי הרשם. כמו כן הרשם מוסמך לאשר עשיית צוואה בפניו ולקבל צוואה להפקדה של מי שמעונין בכך, כדי שיורשיו לא יזדקקו אחר פטירתו בקבלת מצב תיק רשם הירושות או במילים פשוטות יותר – שלא יזדקקו להמתין עד לקבלת צו ירושה, וכן רשאי הוא לקבוע מהו מעמדה של ידועה בציבור המעוגן בסעיף 55 לחוק הירושה.

מצב תיק רשם הירושות
תנו לנו לעבוד! אנו נברר לכם את מצב התיק אצל רשם הירושות

כמה עולה סטטוס בגבוהה לצו קיום ירושה

כאמור, לשכות הרשם הם יחידות באגף האפוטרופוס הכללי שפועל תחת סמכות משרד המשפטים, הם אשר יכולים לקבוע כמה עולה סטטוס בגבוהה לצו קיום ירושה בהתאם לתקנות הירושה התשנ"ח-1998 המוזכר לעיל. בכל לשכה יש את הרשם, מנהל/ת הלשכה ועובדי הלשכה. במשרדו של האפוטרופוס הכללי עובדים גם באי כוח של היועץ המשפטי לממשלה הצריכים להביע עמדתם באשר לכל בקשה וכן כמה עולה סטטוס בגבוהה לצו קיום ירושה. אבל לא רק הם, גם בית דין דתי מוסמך להנפיק צו ירושה וכן צו לקיום צוואה, כמו כן ניתן לעשות צוואה בפני בית דין דתי. בפנייה לבית הדין הדתי הם קובעים כמה עולה סטטוס בגבוהה לצו קיום ירושה. חשוב לציין שגם בית הדין פועל על פי החוק הקובע מהו סדר היורשים על פי חוק כשאין צוואה.

כמה עולה סטטוס בגבוהה לצו קיום ירושה
כמה עולה סטטוס בעדיפות גבוהה לצו קיום ירושה
הרשם לענייני ירושה אגרות

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשני חינם השאירו פרטים