עו"ד יניב אור

עו"ד אור בעל רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט, הן האזרחי והן הפלילי, לרבות בתי דין לעבודה, נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט, סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה, סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים בלשכת עורכי הדין, מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך מומחה בגישור עסקי וניהול מו"מ, מרצה בכיר ומחבר ספרים בתחום המשפט.

מחפשים עו"ד נוטריון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות בנושא
הסכם ממון מול צוואה
הפקדת צוואה

מהי הפקדת צוואה חוק הירושה מאפשר לכל אדם או נוטריון שערך את הצוואה להפקיד את הצוואה ברשם לענייני ירושה. אדם

עורך דין ירושה מומלץ
עורכי דין לענייני צוואה

עו"ד  לענייני צוואה  עורכי דין לענייני צוואה מתמחים בחוק הירושה ובכלל הדינים המשפטיים המקיפים את עריכת הצוואה לרבות הליכים משפטיים

עריכת צוואה מחיר
עריכת צוואה מחיר

עריכת צוואה מחיר משתנה בהתאם לסוג הצוואה, גודלה ומורכבותה. עלות עריכת צוואה יכולה לנוע בין עריכת צוואה ללא תשלום ובחינם

הגנה על ירושה
ירושה על פי דין

ירושה על פי דין מתקיימת כאשר אדם שנפטר לא הותיר אחריו צוואה, המורה כיצד לחלק את העיזבון שלו ובבוא העת

עורך דין התנגדות לצוואה
עורך דין התנגדות לצוואה

אנשים רבים זקוקים לשירותיו של עורך דין התנגדות לצוואה, מאחר וכל אחד עלול להגיע לסיטואציה, שבה הוא ירצה להתנגד לצוואה

עריכת צוואה - עורך דין לעריכת צוואות
עריכת צוואה 

עריכת צוואה רוב האנשים אינם נוטים לחשוב על המוות שלהם, מאחר ומדובר על נושא מפחיד וכאוב עבור מרבית האנשים. אך

צוואה הדדית מחיר

במאמר הנוכחי תקראו על – איך נקבע מחיר בעריכת צוואה הדדית, וכן על צוואות הדדיות בראי חוק הירושה, ועל צוואות הדדיות שהיורשים ניסו לרמות ולקבל את הכספים לפי חוק הירושה ולא לפי הצוואה.

צוואה הדדית מחיר – איך הוא נקבע

מחיר צוואה הדדית נקבע לפי המורכבות של הצוואה. מחיר צוואה הדדית יכול להיות נמוך כאשר לא מדובר בצוואה הדדית מורכבת, אך מחיר צוואה הדדית יכול להיות כפול כאשר מדובר במקרה מורכב יותר. מה זה בכלל צוואה הדדית? צוואה הדדית היא צוואה שנעשית במשותף לשני בני הזוג ובו הם מחליטים ביחד למי להוריש את נכסיהם המשותפים בבוא העת. הם מחליטים ביניהם אילו נכסים לכלול בתוך הצוואה ההדדית, איזה יורשים לכלול וכו'. אך כדי לכסות את כל ההיבטים מומלץ לעשות זאת באמצעות עורך דין מומחה לצוואות. כי עורך דין המתמחה בתחום, מעבר לידע המקצועי שלו הוא מביא עמו גם המון פרקטיקה.

צוואה הדדית מחיר
צוואה הדדית במחיר סביר תמצאו רק אצלנו

צוואות הדדיות חוק הירושה

מה אומר על צוואות הדדיות חוק הירושה? לפעמים צוואות הדדיות מגבילות יותר מאשר עורכי הצוואה חשבו בכלל. בצוואות הדדיות חוק הירושה מאפשר לקבוע בהחלטה משותפת כי לאחר פטירת שני בני הזוג העיזבון יעבור לצד שלישי מוסכם מראש. חשוב לומר כי בצוואות הדדיות חוק הירושה אינו מאפשר לאחד מבני הזוג להכניס שינויים אם לא בנסיבות מאוד מסוימות, או כאשר הוא יודיע בכתב לבן הזוג השני, ואז בן הזוג השני יוכל גם הוא לערוך צוואה חדשה. לכן אם רק אחד מבני הזוג נפטר ובן הזוג שנותר בחיים מעונין להכניס שינויים הדבר הופך להיות מורכב. אתם מוזמנים להתייעץ עמנו לגבי עריכת צוואה, וכן לגבי בקשה לצו קיום צוואה או בכל מקרה של מורכבות בצוואה.

צוואות הדדיות חוק הירושה
צוואות הדדיות חוק הירושה

צוואות הדדיות בראי חוק הירושה

בדרך כלל צוואות הדדיות בראי חוק הירושה הם אמינות והרשם יכול להסתמך על אמיתותם בהתאם לתצהיר שבו מצהיר המוריש כי הצוואה אמתית וכי היא נכתבה ללא הפעלת לחץ או איומים. אולם צוואות הדדיות בראי חוק הירושה המתעורר חשד על היותם אמת, לא יוכל הרשם לאשר את הצוואה מיד לאחר פטירת המוריש אלא הוא יצטרך לחקור את העניין. ישנם דוגמאות רבות של צוואות הדדיות בראי חוק הירושה כוזבות או של טופס בקשה לצו ירושה מזויף שהוגשו לרשם או לבית הדין.

צוואות הדדיות בראי חוק הירושה
צוואות הדדיות בראי חוק הירושה שהיו מעורבות בזיופים

צוואה הדדית חוק הירושה

באחת הדוגמאות הגיש בן זוג אל הרשם לענייני ירושה אגרות בקשה לצו ירושה לקבלת נכסים של אשתו שנפטרה, ואכן לאחר חודש קיבל בן הזוג את צו הירושה המיוחל. לאחר כשנה הגישה בתה של המנוחה בקשה לביטול צו הירושה היות ונודע לה כי בני הזוג ערכו ביניהם צוואה הדדית חוק הירושה. דוגמה נוספת לניסיון רמייה של צוואה הדדית חוק הירושה התרחשה כאשר בן של הורים שנפטרו הגיש בקשה לקיום צוואה הדדית חוק הירושה שהותירו הוריו. במהלך הבירורים התברר כי אחותו של מגיש הבקשה הגישה מצידה בקשה לצו ירושה במועד מוקדם יותר, וכך נודע לבית המשפט כי היא בעצם שיקרה כאשר הצהירה כי לא ידוע לה על קיום צוואה. מקרים אלו אמנם מעודדים במקצת היות והם נתפסו, אך חלק גדול של ניסיונות המרמה אינם נתפסות ולכן מומלץ לגשת לעניין בליווי צמוד של עורך דין הבקי בתחום.

צוואה הדדית חוק הירושה
זכרו! גם בצוואה הדדית אסור לעבור על חוק הירושה
צוואה הדדית מחיר
צוואה הדדית מחיר

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשני חינם השאירו פרטים