עורך דין יניב אור

עו"ד יניב אור

עו"ד אור בעל רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט, הן האזרחי והן הפלילי, לרבות בתי דין לעבודה, נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט, סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה, סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים בלשכת עורכי הדין, מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך מומחה בגישור עסקי וניהול מו"מ, מרצה בכיר ומחבר ספרים בתחום המשפט.

מחפשים עו"ד נוטריון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות בנושא

כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין

בצו ירושה עורך דין הוא כמעט קריטי אבל לפני שבודקים כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין, צריך לוודא שמדובר בעורך דין בענייני ירושה אמין ואיכותי. במאמר הבא מתוך ניסיוננו כמשרד עורך דין בענייני ירושות.

כאן לא תקבלו תשובה כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין

בקשה לקיום צו ירושה עורך דין מגיש כאשר נפטר מנוח שהותיר עזבון בכסף או שווה כסף, והוא לא הותיר צוואה. עורך דין בענייני ירושות מגיש את בקשת היורשים הפוטנציאליים בפני הרשם, אשר מוציא צו ירושה בהתאם לחוק. עורך דין בענייני ירושה גובה את התשלום לפי אחוז מסוים מסכום העיזבון, בדרך כלל 1.5%-2%. על ניהול עיזבון גובים עורכי הדין 3%-4%. לצורך השכר מחשבים גם את שווי הנכסים, וגם את דירת המגורים של המנוח, ומסכום זה מחשבים את האחוזים. עד כאן לגבי כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין. בפסקאות הבאות נדון בשאלות שנשאלות אודות שכר טרחה של עורך דין ירושות וצוואות במרכז במקרים ספציפיים.

כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין
כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין

עורך דין בענייני ירושה שמגיש פעמיים בקשה, האם הוא גובה פעמיים?

סוגיות נוספות בעניין צו ירושה עורך דין הן כאשר שני בני הזוג הולכים לבית עולמם בהפרש קצר, ויש לבן הזוג השני ילדים מנישואין אחרים, במקרה זה עורך דין בענייני ירושות צריך קודם לבקש צו ירושה עבור בן הזוג שנפטר ראשון כדי שניתן יהיה להעביר את הירושה גם לילדיו מהנישואין הקודמים. במקרה זה ובמקרים דומים נשאלת השאלה האם עורך דין בענייני ירושה גובה פעמיים שכר טרחה עורך דין צו ירושה – בגין הבקשה הראשונה לצו ירושה בנפרד ושוב בגין הבקשה השנייה לצו ירושה. זוהי גם שאלה שמטרידה יורשים פוטנציאליים כאשר הם שואלים כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין.

עורך דין בענייני ירושה
עורך דין בענייני ירושה בעל ניסיון רב

עורך דין בענייני ירושות האם הוא יכול להיות מנהל העיזבון?

שאלה נוספת בעניין צו ירושה עורך דין היא כאשר נדרש לאחר מכן למנות מנהל עיזבון, נקדים ונסביר מהו מנהל עזבון – מנהל עזבון ממנים כאשר אין יורשים מקרבה ראשונה או כשדין הירושה אינו מוכרע בשל צוואות משותפות או בגלל שנערכה צוואה הדדית מחיר וכדומה. את הבקשה למינוי מנהל העיזבון מגיש עורך הדין לרשם הירושות או לבית המשפט או לבית הדין הרבני. בבקשה מנמקים את הטעמים למה לדעת המבקש נחוץ למנות מנהל עיזבון. השאלה היא אם ניתן למנות עורך דין בענייני ירושות להיות מנהל העיזבון.

עורך דין בענייני ירושות
מחפשת עורך דין בענייני ירושות? אנחנו הכתובת!

להוצאת צו ירושה עורך דין אמין הוא חשוב מאוד

התשובה לכל השאלות הללו היא שצריך עורך דין בענייני ירושה אמין והגון שינהל את התיק בנאמנות ויגבה שכר טרחה הוגן. כששוכרים שירותי עורך דין לעניין הזה צריך האמון בינו לבין הלקוח להיות כאמון בין בני משפחה קרובים ביותר. לכן כששואלים כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין התשובה היא שכל קודם צריך לענות על שאלת המקצועיות, וברור לחלוטין שאסור להפריז במחיר אך מצד שני אם האיכות מייקרת מעט זה עדיין שווה.

צוואות שאינן נערכות כחוק עם עורך דין הן, בסופו של דבר צוואות מחיר גבוה הן מייקרות את קיום הצוואה בכך שהם דורשות התייעצות חיצונית עם עורכי דין ולפעמים אף ייצוג בבתי משפט וכו'. ובינתיים מתבזבז כסף רב, עורכי הדין הם המרוויחים הגדולים מכל הסיפור הזה… לצורך הדוגמא – אם נעלם המקור של הצוואה זה יכול להוות עילה לערעור על פסק הדין. אז אמנם המוריש חסך את שכר טרחת עורך הדין, אבל היורשים משלמים זאת כעת טבין ותקילין…

צו ירושה עורך דין
צריכים להוציא צו ירושה? קחו עורך דין שמוכן לעבוד בשבילכם!
כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין
כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשני חינם השאירו פרטים