עו"ד יניב אור

עו"ד אור בעל רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט, הן האזרחי והן הפלילי, לרבות בתי דין לעבודה, נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט, סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה, סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים בלשכת עורכי הדין, מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך מומחה בגישור עסקי וניהול מו"מ, מרצה בכיר ומחבר ספרים בתחום המשפט.

מחפשים עו"ד נוטריון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות בנושא

טופס בקשה לצו ירושה

טופס בקשה לצו ירושה – מה צריך למלא בה ולמי מגישים, מתי צריך להגיש בקשה לקיום צוואה ומתי הגשת בקשה לצו ירושה היא הפעולה הנכונה, איך בודקים מצב בקשה לצו ירושה, ואיך קובעים בבדיקת בקשה לצו ירושה את שכר הטרחה?

היכן מגישים טופס בקשה לצו ירושה

טופס בקשה לצו ירושה ניתן למלא הן אצל הרשם לענייני ירושה והן בבית דין דתי. טופס בקשה לצו ירושה שמגישים לרשם הירושות מכיל כ-11 עמודים. כדי שתוכלו להתכונן לכך ביישוב הדעת אנו מביאים את פרטי הטופס ומה צריך למלא: ראשית כמובן פרטים מזהים – שם המנוח ומספר תיק. לאחר מכן שם המבקש כתובתו ומספר זהותו. וכן פרטים נוספים (של מגיש הבקשה או של עורך הדין המייצג אותו). לאור ניסיוננו הרב בתחום אנו ממליצים להגיש טופס בקשה לצו ירושה אך ורק באמצעות עורכי דין ירושות וצוואות בעיקר כאשר מדובר בירושה שיכולים לצוץ עליה מתנגדים של גורמים שונים.

טופס בקשה לצו ירושה
טופס בקשה לצו ירושה

הגשת בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה?

בהגשת בקשה לצו ירושה צריך לציין את כתובתו של המנוח, תאריך פטירתו וכן מצבו המשפחתי. כמו כן להגשת בקשה לצו ירושה יש לצרף הוכחות לפטירתו של המנוח ולציין אם בן זוגו עדיין חי בצירוף מספר זהותו וכתובת המגורים שלו. בנוסף צריך המבקש לציין אם המנוח הותיר צוואה או לא. כי בעיקרון אם הוא השאיר צוואה צריך הרשם לענייני ירושה אגרות להנפיק צו לקיום צוואה ולא לשאוף בגבוהה לצו ירושה, ואז יש לפעול לפי הרשום בצוואה. אולם במקרה שהיורשים לא כשירים משפטית ייתכן ותתאפשר הגשת בקשה לצו ירושה. כגון אם היורש קטין, נעדר, חולה או בעל נכות פיזית ונפשית ברמה שאינו יכול להתנהל באופן עצמאי.

הגשת בקשה לצו ירושה
הגשת בקשה לצו ירושה? רק דרכנו!

איך בודקים מצב בקשה לצו ירושה

מצב בקשה לצו ירושה מעמיד לבדיקה כל נכס ונכס, האם אכן מגיש הבקשה זכאי לירושה או שמא בן זוגו, (כאשר בן הזוג אינו מגיש הבקשה). לכן במצב בקשה לצו ירושה בודקים האם בן הזוג עדיי חי, ואם לאו בודקים מי הם יורשיו. כמו כן במצב בקשה לצו ירושה בודקים אם המנוח השאיר רכב והאם בן הזוג רשאי לקבל את הרכב לפי חוק הירושה התשכ"ה-1965. לכן רושמים בבקשה את פרטי הרכב ועל שם מי רשומה הבעלות. במקרים מסוימים אם בן הזוג של המנוח מגיש את הבקשה והוא היה בן זוגו למעלה מ-3 שנים עליו למלא פרטים בעניין דירה שהמנוח הוריש. תוכלו להתייעץ אתנו על כך וכן על מהו מעמדה של ידועה בציבור המעוגן בסעיף 55 לחוק הירושה.

מצב בקשה לצו ירושה
אנו יכולים לבדוק מצב בקשה לצו ירושה

בדיקת בקשה לצו ירושה שכר טרחה

בטופס הבקשה רושמים את פרטי קרוביו הסמוכים של המנוח – ילדיו וצאצאיהם. אם לא הותיר ילדים יש למלא את פרטי הוריו, וכן אם הם חיו בעת פטירתו. אם הוריו כבר לא היו בין החיים בעת פטירתו יש למלא את פרטי צאצאיהם של הוריו. בעת בדיקת בקשה לצו ירושה שכר טרחה תלוי במורכבות הבקשה והאם יש לה מתנגדים. בעת בדיקת בקשה לצו ירושה שכר טרחה עלול לעלות כאשר אם ליורש לא היו צאצאים חיים או הורים חיים בעת פטירתו ואז לפי החוק בודקים אם הורי הוריו חיים עדיין, לרוב, מצב זה הוא נדיר ועלול להביא לסכסוכים בין כמה גורמים הטוענים לזכאות על הירושה. במקרים אלו בדיקת בקשה לצו ירושה שכר טרחה עלולה להיות גבוהה מתמיד. ובכלל בענייני ירושות וצוואות אנו ממליצים לכם להתייעץ אתנו.

בדיקת בקשה לצו ירושה שכר טרחה
בדיקת בקשה לצו ירושה שכר טרחה
טופס בקשה לצו ירושה
טופס בקשה לצו ירושה

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשני חינם השאירו פרטים