עו"ד יניב אור

עו"ד אור בעל רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט, הן האזרחי והן הפלילי, לרבות בתי דין לעבודה, נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט, סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה, סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים בלשכת עורכי הדין, מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך מומחה בגישור עסקי וניהול מו"מ, מרצה בכיר ומחבר ספרים בתחום המשפט.

מחפשים עו"ד נוטריון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות בנושא
הסכם ממון מול צוואה
הפקדת צוואה

מהי הפקדת צוואה חוק הירושה מאפשר לכל אדם או נוטריון שערך את הצוואה להפקיד את הצוואה ברשם לענייני ירושה. אדם

עורך דין ירושה מומלץ
עורכי דין לענייני צוואה

עו"ד  לענייני צוואה  עורכי דין לענייני צוואה מתמחים בחוק הירושה ובכלל הדינים המשפטיים המקיפים את עריכת הצוואה לרבות הליכים משפטיים

עריכת צוואה מחיר
עריכת צוואה מחיר

עריכת צוואה מחיר משתנה בהתאם לסוג הצוואה, גודלה ומורכבותה. עלות עריכת צוואה יכולה לנוע בין עריכת צוואה ללא תשלום ובחינם

הגנה על ירושה
ירושה על פי דין

ירושה על פי דין מתקיימת כאשר אדם שנפטר לא הותיר אחריו צוואה, המורה כיצד לחלק את העיזבון שלו ובבוא העת

עורך דין התנגדות לצוואה
עורך דין התנגדות לצוואה

אנשים רבים זקוקים לשירותיו של עורך דין התנגדות לצוואה, מאחר וכל אחד עלול להגיע לסיטואציה, שבה הוא ירצה להתנגד לצוואה

עריכת צוואה - עורך דין לעריכת צוואות
עריכת צוואה 

עריכת צוואה רוב האנשים אינם נוטים לחשוב על המוות שלהם, מאחר ומדובר על נושא מפחיד וכאוב עבור מרבית האנשים. אך

הרשם לענייני ירושה אגרות

החוק שקובע אצל הרשם לענייני ירושה אגרות, מה יקבל אצל הרשם לענייני ירושה סטטוס בגבוהה כדי שיוכל לזרז מצב תיק רשם הירושות, כמו כן כמה עולה סטטוס בגבוהה לצו קיום ירושה. הכול במאמר שלפניכם.

היכן נקבעו אצל הרשם לענייני ירושה אגרות

כאשר פונים אל הרשם לענייני ירושה אגרות צריכים גם לשלם. בקשת הרשם לענייני ירושה אגרות הן בהתאם לכל החוקים המסמיכים אותו בענייני ירושה וצוואות. החוקים הם: תקנות הרשם לענייני ירושה אגרות הרשם לענייני ירושה (התשנ"ח-1998), תקנות אלו קובעות במפורש את תעריף האגרה עבור הגשת בקשה בגבוהה לצו ירושה. כמו כן הוא פועל בהתאם לתקנות הירושה התשנ"ח המפרטות את הפרוצדורה הנדרשת להנפקת צו ירושה וכן צו קיום צוואה ומינוי מנהל עיזבונות. החוק המרכזי בעניין הזה הוא חוק הירושה התשכ"ה-1965 הקובע את המהות של חוק הירושה וכן את סמכויות הרשם, באותו חוק נקבעו גם כללים לגבי חלוקת הירושה למי שנפטר לפני 1965.

הרשם לענייני ירושה אגרות
הרשם לענייני ירושה אגרות

מה מקבל אצל הרשם לענייני ירושה סטטוס בגבוהה

בהתאם לחוק הנ"ל הטיפול בענייני צוואות וירושות בישראל הוא תחת הרשם לענייני ירושה סטטוס בגבוהה האפוטרופוס הכללי שתחת משרד המשפטים. לפי החוק הרשם לענייני ירושה סטטוס בגבוהה צריך לדאוג לכך שלאחר מותו של אדם יעברו נכסיו וכל מה שהוריש לידי היורשים. אך גם הרשם לענייני ירושה סטטוס בגבוהה אינו יכול לחלק את הירושה באופן שרירותי, הוא חייב להוציא צו ירושה המצהיר על זהות היורשים ועל חלקו של כל אחד מהם בירושה. אך כל זאת בתנאי שהמנוח לא הותיר צוואה בחייו. במידה והמנוח הותיר צוואה וירושה צריך הרשם להנפיק צו קיום צוואה.

הרשם לענייני ירושה סטטוס בגבוהה
מה מקבל אצל הרשם לענייני ירושה סטטוס של טיפול בעדיפות בגבוהה

מצב תיק רשם הירושות – מי האחראים?

על ביצוע החוק אחראי משרד המשפטים והממונה הארצי לענייני ירושה הוא שהאפוטרופוס הכללי. אולם באופן פרטני על מצב תיק רשם הירושות של כל מחוז הוא זה שאחראי על כך. רשם הירושות הוא גם סגנו של האפוטרופוס הכללי. בהגדרה מצב תיק רשם הירושות הכוונה היא גם לצו לקיום צוואה, שגם על זה אחראי הרשם. כמו כן הרשם מוסמך לאשר עשיית צוואה בפניו ולקבל צוואה להפקדה של מי שמעונין בכך, כדי שיורשיו לא יזדקקו אחר פטירתו בקבלת מצב תיק רשם הירושות או במילים פשוטות יותר – שלא יזדקקו להמתין עד לקבלת צו ירושה, וכן רשאי הוא לקבוע מהו מעמדה של ידועה בציבור המעוגן בסעיף 55 לחוק הירושה.

מצב תיק רשם הירושות
תנו לנו לעבוד! אנו נברר לכם את מצב התיק אצל רשם הירושות

כמה עולה סטטוס בגבוהה לצו קיום ירושה

כאמור, לשכות הרשם הם יחידות באגף האפוטרופוס הכללי שפועל תחת סמכות משרד המשפטים, הם אשר יכולים לקבוע כמה עולה סטטוס בגבוהה לצו קיום ירושה בהתאם לתקנות הירושה התשנ"ח-1998 המוזכר לעיל. בכל לשכה יש את הרשם, מנהל/ת הלשכה ועובדי הלשכה. במשרדו של האפוטרופוס הכללי עובדים גם באי כוח של היועץ המשפטי לממשלה הצריכים להביע עמדתם באשר לכל בקשה וכן כמה עולה סטטוס בגבוהה לצו קיום ירושה. אבל לא רק הם, גם בית דין דתי מוסמך להנפיק צו ירושה וכן צו לקיום צוואה, כמו כן ניתן לעשות צוואה בפני בית דין דתי. בפנייה לבית הדין הדתי הם קובעים כמה עולה סטטוס בגבוהה לצו קיום ירושה. חשוב לציין שגם בית הדין פועל על פי החוק הקובע מהו סדר היורשים על פי חוק כשאין צוואה.

כמה עולה סטטוס בגבוהה לצו קיום ירושה
כמה עולה סטטוס בעדיפות גבוהה לצו קיום ירושה
הרשם לענייני ירושה אגרות

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשני חינם השאירו פרטים