עו"ד יניב אור

עו"ד אור בעל רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט, הן האזרחי והן הפלילי, לרבות בתי דין לעבודה, נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט, סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה, סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים בלשכת עורכי הדין, מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך מומחה בגישור עסקי וניהול מו"מ, מרצה בכיר ומחבר ספרים בתחום המשפט.

מחפשים עו"ד נוטריון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות בנושא
הגנה על ירושה
ירושה על פי דין

ירושה על פי דין מתקיימת כאשר אדם שנפטר לא הותיר אחריו צוואה, המורה כיצד לחלק את העיזבון שלו ובבוא העת

עורך דין התנגדות לצוואה

אנשים רבים זקוקים לשירותיו של עורך דין התנגדות לצוואה, מאחר וכל אחד עלול להגיע לסיטואציה, שבה הוא ירצה להתנגד לצוואה

הגנה מפני התנגדות לקיום צוואה
עריכת צוואה 

רוב האנשים אינם נוטים לחשוב על המוות שלהם, מאחר ומדובר על נושא מפחיד וכאוב עבור מרבית האנשים. אך חשוב לזכור

הגנה על צוואה
הגנה על צוואה

הגנה על צוואה היא פעולה אשר נועדה להבטיח כי הצוואה של המנוח אכן תקוים. על פי חוק הירושה יש לקיים

עורך דין סכסוכי ירושה
עורך דין סכסוכי ירושה

עורך דין סכסוכי ירושה יניב אור מגיש לכם עצות וטיפים חשובים לגבי צוואות וירושות, וספציפית לגבי סכסוכים בנוגע לירושות או

תביעת ירושה ללא צוואה כללית
איך מגישים תביעת צוואה

השאלה איך מגישים תביעת צוואה רלוונטית במקרים בהם יורשים מאמינים כי ישנו משהו פסול המצדיק את פסילת הצוואה. לצורך הגשת

סכסוך בין יורשים

צוואות וירושות במקרים רבים עומדות במרכזם של סכסוכים המטופלים על ידי עו"ד סכסוך בין יורשים. יתכנו אינספור סוגים וסיבות ל סכסוך בין יורשים, אפילו מקרים בהם סכסוכים קודמים הופכים בסופו של דבר לסכסוכי ירושה. כל ענייני הצוואות והירושות מוסדרים במסגרת חוק הירושה. על מנת להתמודד עם סכסוכים מסוג זה יש צורך ב עורך דין לענייני סכסוכי ירושה המכיר את החקיקה בנושא וההליכים השונים. 

ישנן שתי גישות להתמודדות. אפשרות אחת היא לפנות ל עורך דין סכסוך בין יורשים ולנהל מאבקים משפטיים. אפשרות אחרת, גם באמצעותו של עורך דין מומחה היא לפנות לתהליך גישור. במקרים רבים, כמו למשל סכסוכי ירושה בין אחים, גישור עשוי להיות ההליך המועדף. במקרים אלו עליכם לראות לנגד עינכם גם חשיבות בשימור היחסים המשפחתיים ולא רק את הערך החומרי, אך זה כבר נתון לשיקול האישי שלכם. 

סכסוך בין יורשים

סכסוך בין יורשים

חשוב שתתייעצו עם עורכי דין סכסוך בין יורשים ותקבלו מהם ייצוג משפטי בהליכים השונים. עורך דין סכסוך ירושה יכול לפעול באמצעות כלים משפטיים שונים, כמו למשל ערעור על תוקף הצוואה – ישנן דרכים רבות באמצעותן ניתן לערער על תוקף הצוואה. יתכן שניתן לטעון לאי כשירות לעריכת צוואה או פגמים שונים המטילים ספק באמינות הצוואה ותוקפה. יתכן כי גם נמצאה צוואה חדשה יותר והיא זו אשר בתוקף. בסופו של דבר באמצעות עורך הדין מגישים התנגדות לצוואה, ויש להציג עילות לביטול צוואה לבית המשפט. 

עורך דין סכסוך בין יורשים

חילוקי דעות לגבי אופן חלוקת הרכוש יכולים להתרחש גם אם המנוח לא הותיר אחריו צוואה. במקרים שאין צוואה מתבצעת ירושה על פי דין. החוק מגדיר במפורש מי הם היורשים וכיצד יחולק העיזבון ביניהם. אך גם במקרים אלו יתכן כי ישנם בעלי עניין שחושבים שמשהו אינו תקין ומעוניינים להגיש התנגדות לצו קיום ירושה. גם במקרה זה יש להגיש עילות לבית המשפט. למשל אלו יכולות להיות טענות כי הנישואין לא היו בתוקף או שישנם יורשים שלא נכללו בבקשה. 

עורכי דין סכסוך בין יורשים

סכסוכים בין יורשים

במקרה של סכסוך בין יורשים נדרש להציג עילות לביטול צוואה. אלו יכולות להיות עילות צורניות או עילות מהותיות. לצורך הדוגמה עילות צורניות הן עילות הנודעות לפרטים הקשורים לעריכת הצוואה המטילים ספק במהימנותה. למשל היעדר תאריך מדפי הצוואה, שוני בכתב היד, עדים לא כשרים וכו‘. במקרים של אנשים חולים אשר ערכו את הצוואה בתקופת המחלה ועולה ספק לגבי כשירותם, גם חוסר חוות דעת רפואית יכול להיות עילה צורנית. 

אותו המקרה של אדם חולה יכול לשמש גם כעילה מהותית. למשל במידה והחולה סבל ממחלה דמנטית ניתן להגיש התנגדות בטענה שלא הבין בטיבה של הצוואה. מקרים אחרים יכולים להיות כאשר ישנו חשש להשפעה בלתי הוגנת על המצווה. למשל הפעלת לחץ או איומים על המצווה לצורך הטיית הצוואה. גם הימצאה של צוואה מאוחרת יותר היא עילה מהותית לביטול הצוואה. הצוואה האחרונה היא זו שקובעת. 

עו"ד סכסוך בין יורשים

עו"ד סכסוך בין יורשים

אחת הסוגיות שעולות במקרים של סכסוכי ירושה היא הסוגיה של נטל ההוכחה. כלומר על מי מוטל נטל ההוכחה. לבית המשפט אין סיבה לחלוק על הצוואה, ולכן כאשר אדם פונה לעורכי דין סכסוך בין יורשים לצורך הגשת התנגדות לצוואה, עליהם להוכיח לבית המשפט שהצוואה אינה כשרה. כלומר מי שטוען לפגם, עליו נטל ההוכחה. 

בפועל ב סכסוכים בין יורשים המצב קצת יותר מורכב. נטל ההוכחה מורכב מנטל השכנוע ונטל הראייה. ישנם מקרים בהם נטל השכנוע עובר לידיו של זה המבקש לקיים את הצוואה, כמו למשל, במקרה של צוואה בעל פה. מלבד נטל השכנוע קיים גם נטל הראייה הנחשב לנטל משני. משמעותו של נטל הראייה היא להביא ראיות התומכות בטענות. חלק מהבעיה היא שלא כל הראיות הן קבילות בבית המשפט. למשל ראיות שהושגו תוך כדי הפרות חוקי הפרטיות אינן קבילות. גם לגבי נטל הראייה יתכן היפוך נטל הראיה. למשל במקרה שמדובר בצוואה בכתב יד או צוואה בעל פה, והוכחה תלות של המנוח בזוכה, הנטל עשוי להתהפך. 

סכסוכים בין יורשים

עורכי דין סכסוך בין יורשים

הנושא של סכסוכי ירושה עשוי להיות מורכב ואפילו מתיש. הצעד הראשון לפני שנוקטים בפעולה כלשהי הוא תמיד פניה ל עו"ד סכסוך בין יורשים על מנת לבחון את נסיבות המקרה ואפשרויות הפעולה. 

במידה ואתם זקוקים לסיוע משפטי, אתם מוזמנים לפנות ליניב אור, עורך דין עורך דין סכסוך בין יורשים. ל עו“ד יניב אור ניסיון רב בצוואות וסכסוכי ירושה כולל מקרים מורכבים של זכויות ידועים בציבור, סכסוכי ירושה בנחלות והגנה על צוואה כאשר הצד השני מגיש התנגדות

עורך דין סכסוך בין יורשים

עורך דין סכסוכי ירושה

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשני חינם השאירו פרטים