עורך דין יניב אור

עו"ד יניב אור

עו"ד אור בעל רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט, הן האזרחי והן הפלילי, לרבות בתי דין לעבודה, נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט, סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה, סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים בלשכת עורכי הדין, מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך מומחה בגישור עסקי וניהול מו"מ, מרצה בכיר ומחבר ספרים בתחום המשפט.

מחפשים עו"ד נוטריון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות בנושא

עורך דין ירושה מומלץ

מהו עורך דין ירושה מומלץ, האם ייצוג עורך דין ירושה כוללת גם טיפול במכירת הדירה, והאם עורך דין ירושה וצוואות מטפל במקרים שיש צוואה או במקרים שאין צוואה, ומה תפקידו של עורך דין ירושה עיזבון. כל התשובות במאמר.

מהו עורך דין ירושה מומלץ

עורך דין ירושה עיזבון יכול לטפל ביעילות ובנאמנות בוויכוחים סביב דיני הירושות והעיזבונות, לעיתים הוא יגיע לפשרה ולעיתים יביא את הצדדים לבית המשפט. עורך דין ירושה וצוואות מחיר מקצועי יודע לזהות את הכיוון אליו נמשכים רוח הדברים ולפי זה הוא בונה את האסטרטגיה. ייצוג עורך דין ירושה נדרש בעיקר כאשר מנוח מתגורר בחו"ל ויש לו יורשים בארץ או להיפך – כאשר הוא מתגורר בארץ ויש לו יורשים בחו"ל. עורך דין ירושה מומלץ הוא כזה היודע להביא את הצדדים לפשרה מוסכמת, וזאת בכדי להימנע ככל האפשר מהבאת התיק לבית המשפט.

עורך דין ירושה מומלץ
עורך דין ירושה מומלץ

ייצוג עורך דין ירושה – מה זה דורש מהלקוח?

אחד מתפקידיו של עורך דין ירושה עיזבון כאשר הוא ממונה למנהל העיזבון, הוא לבדוק האם ישנם כספים כלשהם שהמנוח זכאי להם, כגון כספי ביטוח ופנסיות, החזרים למיניהם וכו' ולצרף אותם לחשבון העיזבון. בסופו של דבר זה גם רווח שלו עצמו, היות וככל שהעיזבון גדול יותר כך שכר טרחתו, המחושב לפי אחוזים, יהיה גבוה יותר. במקרה שלמנוח אין ילדים יכולה עבודת עורך דין ירושה וצוואות שהוא מנהל עיזבון להיות מורכבת מעט יותר. הירושה תתחלק במקרה זה בין קרובים מדרגה שנייה ושלישית. הוא יצטרך גם לטפל במכירת נכס המנוח. כשאתם שוכרים עורך דין לענייני צוואות לייצג אתכם הוא אמור לעשות את כל העבודה ואתם צריכים להיות רגועים שהוא אכן עושה את העבודה עבורכם, אתם רק תצטרכו להציג מסמכים רלוונטיים.

ייצוג עורך דין ירושה
ייצוג עורך דין ירושה

עורך דין ירושה וצוואות לא אמור לעשות דברים שלא מוגדרים בתפקידו

ברם יש דברים שאינם מתפקידיו, טיפול במכירת דירה במסגרת ייצוג עורך דין ירושה אינה כוללת פגישות עם קונים ועם מתווכים, גם לא עם שמאי מקרקעין וכמובן שאינו נדרש להתעסק עם החוזה ועם חישוב המיסים וכו'. עורך דין ירושה מומלץ הוא לא כזה שעושה 'על הדרך' דברים שאינם מתפקידיו. לשם טיפול בכל הפרטים הנ"ל ניתן לשכור עורך דין אחר או לשלם לאותו עורך דין שיטפל בעניינים אלו בתוספת תשלום. זכרו! כל דבר שאינו במסגרת תפקידו המוגדר של עורך הדין הוא זכאי לקבל עליהם תשלום נוסף.

ואם כבר דיברנו על תשלום אז כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין מנהל עיזבון? התשלום עבור עורך דין מנהל עיזבון בטיפול בתיקי ירושה הוא 2%-3% מסכום העיזבון, במקרים מיוחדים מתיר בית המשפט לגבות 4% באישור מראש. עורך דין ירושה עיזבון מקבל את שכרו לאחר שמסיים את הטיפול בתיק הירושה.

עורך דין ירושה וצוואות
עורך דין ירושה וצוואות

עורך דין ירושה עיזבון

תמצית הדברים: עורך דין ירושה וצוואות מטפל הן במקרים שמנוח השאיר צוואה והן במקרים שמנוח לא השאיר צוואה. כשהמנוח השאיר צוואה צריך עורך הדין להגיש בקשה לקיום צוואה ובזה תם תפקידו, כלומר אם אין ערעור על הצוואה. ייצוג עורך דין ירושה נדרש כאשר המנוח לא הותיר צוואה ואז מתחלקת הירושה לפי סדר קדימויות שנקבע בחוק (קראו כאן לגבי שכר טרחה עורך דין צו ירושה). אם יש וויכוח תפקידו של עורך הדין הוא למצוא את הפשרה המוסכמת לפני שמגיעים לבית המשפט, לפעמים הוא יצטרך לייצג יורש שמתגורר במדינה זרה. משרדנו הוא משרד עורך דין ירושה מומלץ ובעל ניסיון בייצוג יורשים הן בתיקי ירושה והן בהגשת בקשות לקיום צוואה. לכל שאלה בעניין פנו אלינו בטלפון או באתר.

עורך דין ירושה עיזבון
עורך דין ירושה עיזבון
עורך דין ירושה מומלץ
עורך דין ירושה מומלץ

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשני חינם השאירו פרטים