עורך דין צוואות וירושות יניב אור
עו"ד יניב אור - סגן יו"ר ועדת ירושה בלשכת עורכי הדין

עורך דין ירושה מומלץ

מהו עורך דין ירושה מומלץ, האם ייצוג עורך דין בענייני ירושה כוללת גם טיפול במכירת הדירה, והאם עורך דין ירושה וצוואות מטפל במקרים שיש צוואה או במקרים שאין צוואה, ומה תפקידו של עורך דין ירושה עיזבון. כל התשובות במאמר.

 

מהו עורך דין ירושה מומלץ

עורך דין ירושה עיזבון יכול לטפל ביעילות ובנאמנות בוויכוחים סביב דיני הירושות והעיזבונות, לעיתים הוא יגיע לפשרה ולעיתים יביא את הצדדים לבית המשפט לענייני משפחה.
עורך דין ירושה וצוואות מחיר מקצועי יודע לזהות את הכיוון אליו נמשכים רוח הדברים ולפי זה הוא בונה את האסטרטגיה. ייצוג עו"ד ירושה נדרש בעיקר כאשר מנוח מתגורר בחו"ל ויש לו יורשים בארץ או להיפך – כאשר הוא מתגורר בארץ ויש לו יורשים בחו"ל. עו"ד ירושה מומלץ הוא כזה היודע להביא את הצדדים לפשרה מוסכמת, וזאת בכדי להימנע ככל האפשר מהבאת התיק לבית המשפט.

עורך דין ירושה מומלץ
עורך דין ירושה מומלץ

ייצוג עורך דין ירושה – מה זה דורש מהלקוח?

אחד מתפקידיו של עורך דין ירושה עיזבון כאשר הוא ממונה למנהל העיזבון, הוא לבדוק האם ישנם כספים כלשהם שהמנוח זכאי להם, כגון כספי ביטוח ופנסיות, החזרים למיניהם וכו' ולצרף אותם לחשבון העיזבון.

בסופו של דבר זה גם רווח שלו עצמו, היות וככל שהעיזבון גדול יותר כך שכר טרחתו, המחושב לפי אחוזים, יהיה גבוה יותר. במקרה שלמנוח אין ילדים יכולה עבודת עורך דין ירושה וצוואות שהוא מנהל עיזבון להיות מורכבת מעט יותר. הירושה תתחלק במקרה זה בין קרובים מדרגה שנייה ושלישית. הוא יצטרך גם לטפל במכירת נכס המנוח. כשאתם שוכרים עורך דין לענייני צוואות לייצג אתכם הוא אמור לעשות את כל העבודה ואתם צריכים להיות רגועים שהוא אכן עושה את העבודה עבורכם, אתם רק תצטרכו להציג מסמכים רלוונטיים.

ייצוג עורך דין ירושה
ייצוג עורך דין ירושה

עורך דין ירושה וצוואות לא אמור לעשות דברים שלא מוגדרים בתפקידו

ברם יש דברים שאינם מתפקידיו, טיפול במכירת דירה במסגרת ייצוג עו"ד ירושה אינה כוללת פגישות עם קונים ועם מתווכים, גם לא עם שמאי מקרקעין וכמובן שאינו נדרש להתעסק עם החוזה ועם חישוב המיסים וכו'.

עו"ד ירושה מומלץ הוא לא כזה שעושה 'על הדרך' דברים שאינם מתפקידיו. לשם טיפול בכל הפרטים הנ"ל ניתן לשכור עורך דין אחר או לשלם לאותו עורך דין שיטפל בעניינים אלו בתוספת תשלום.

זכרו! כל דבר שאינו במסגרת תפקידו המוגדר של עורך הדין הוא זכאי לקבל עליהם תשלום נוסף.

ואם כבר דיברנו על תשלום אז כמה עולה לעשות צו ירושה אצל עורך דין? התשלום עבור עורך דין מנהל עיזבון בטיפול בתיקי ירושה הוא 2%-3% מסכום העיזבון, במקרים מיוחדים מתיר בית המשפט לגבות 4% באישור מראש. עורך דין ירושה עיזבון מקבל את שכרו לאחר שמסיים את הטיפול בתיק הירושה.

עורך דין ירושה וצוואות
עורך דין ירושה וצוואות

עורך דין ירושה עיזבון

תמצית הדברים: עו"ד ירושה וצוואות מטפל הן במקרים שמנוח השאיר צוואה והן במקרים שמנוח לא השאיר צוואה. כשהמנוח השאיר צוואה צריך עורך הדין להגיש בקשה לקיום צוואה ובזה תם תפקידו, כלומר אם אין ערעור על הצוואה.

ייצוג עו"ד ירושה נדרש כאשר המנוח לא הותיר צוואה ואז מתחלקת הירושה לפי סדר קדימויות שנקבע בחוק (קראו כאן לגבי שכר טרחה עורך דין צו ירושה). אם יש וויכוח תפקידו של עורך הדין הוא למצוא את הפשרה המוסכמת לפני שמגיעים לבית המשפט, לפעמים הוא יצטרך לייצג יורש שמתגורר במדינה זרה.

עו"ד צוואות וירושות יניב אור
עו"ד צוואות וירושות יניב אור

עו"ד בעל מומחיות ייחודית בעריכת צוואות, סכסוכי ירושה וליטיגציה משפטית.
מכהן כסגן יו"ר ועדת ירושה בלשכת עורכי הדין.

משרדנו מעניק שירות באיכות הגבוהה ביותר בתחום של דיני ירושה וצוואות ומייצג בסכסוכי ירושה בכל הארץ. מומחיות מובילה בחוק הירושה, ניסיון משמעותי בליטיגציה משפטית וליווי משפטי מקיף בשכר טרחה הוגן.

לקבלת הצעה לייעוץ או לייצוג משפטי ניתן ליצור קשר  עם משרדינו:

משרד עו"ד ונוטריון יניב אור

כתובת: רח' נחל שניר 15 יבנה

טל': 077-7299995

yorteam101@gmail.com

מאמרים קשורים:

מיסוי צוואות

הנושא של מיסוי צוואות מעסיק לא מעט אנשים בישראל בבואם לערוך את צוואתם או לרשת אדם קרוב. לכן מאמר זה

ירושה על פי דין

כאשר אדם נפטר מבלי שהותיר אחריו צוואה, חלוקת הירושה נערכת על פי ההנחיות המופיעות בחוק הירושה. מסגרת משפטית זו מתווה

הסכם בין יורשים עתידיים

על פי חוק הירושה כאשר אדם נפטר, נכסיו, אשר עשויים לכלול גם כספים ומקרקעין שבבעלותו, עוברים כדין ליורשיו החוקיים. לחילופין,

תכנון מס ומיסוי בירושה

רבים לא יודעים שבישראל, מאז שנת 1981 כבר אין מס ירושה אך מיסים אחרים הקשורים במכירות נכסים, כמו למשל מס

מס ירושה בישראל

אם שאלתם את עצמכם האם תצטרכו לשלם מס בעקבות ירושה שהגיעה לידכם, התשובה היא לא. החל משנת 1981, בוטל מס

תכנון מס בירושה

תכנון מס בעריכת צוואה במדינת ישראל מהווה כלי חשוב בעת עריכת צוואה וזאת על מנת שלא להעמיס על היורשים העתידיים

פסילת צוואה

צוואה היא האופן בו מקנה אדם את רכושו לאנשים או גורמים אחרים, לאחר מותו. לעיתים, קיימות עילות בגינן יש או

עורך דין צוואות וירושות יניב אור

עו"ד ונוטריון יניב אור

מכהן כסגן יו"ר ועדת ירושה בלשכת עורכי הדין. מעל 20 שנות נסיון. מומחיות ייחודית ומובילה בתחום דיני ירושה, צוואות וניהול סכסוכי ירושה. מומחה בעל נסיון עתיר בהופעה וייצוג בבתי משפט לרבות פלילי על רקע נסיונו ועברו כתובע משטרתי במשטרת ישראל.

מחפשים עו"ד נוטריון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשני חינם השאירו פרטים