עו"ד יניב אור

עו"ד אור בעל רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט, הן האזרחי והן הפלילי, לרבות בתי דין לעבודה, נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט, סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה, סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים בלשכת עורכי הדין, מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך מומחה בגישור עסקי וניהול מו"מ, מרצה בכיר ומחבר ספרים בתחום המשפט.

מחפשים עו"ד נוטריון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות בנושא
הגנה על ירושה
ירושה על פי דין

ירושה על פי דין מתקיימת כאשר אדם שנפטר לא הותיר אחריו צוואה, המורה כיצד לחלק את העיזבון שלו ובבוא העת

עורך דין התנגדות לצוואה

אנשים רבים זקוקים לשירותיו של עורך דין התנגדות לצוואה, מאחר וכל אחד עלול להגיע לסיטואציה, שבה הוא ירצה להתנגד לצוואה

הגנה מפני התנגדות לקיום צוואה
עריכת צוואה 

רוב האנשים אינם נוטים לחשוב על המוות שלהם, מאחר ומדובר על נושא מפחיד וכאוב עבור מרבית האנשים. אך חשוב לזכור

הגנה על צוואה
הגנה על צוואה

הגנה על צוואה היא פעולה אשר נועדה להבטיח כי הצוואה של המנוח אכן תקוים. על פי חוק הירושה יש לקיים

עורך דין סכסוכי ירושה
סכסוך בין יורשים

צוואות וירושות במקרים רבים עומדות במרכזם של סכסוכים המטופלים על ידי עו"ד סכסוך בין יורשים. יתכנו אינספור סוגים וסיבות ל

תביעת ירושה ללא צוואה כללית
איך מגישים תביעת צוואה

השאלה איך מגישים תביעת צוואה רלוונטית במקרים בהם יורשים מאמינים כי ישנו משהו פסול המצדיק את פסילת הצוואה. לצורך הגשת

עורך דין סכסוכי ירושה

עורך דין סכסוכי ירושה יניב אור מגיש לכם עצות וטיפים חשובים לגבי צוואות וירושות, וספציפית לגבי סכסוכים בנוגע לירושות או צוואות.

בעת שעולה סכסוך ירושה עורך דין סכסוך ירושה מומחה יכול לסייע ביותר מדרך אחת. ניתן להביא לגישור בין הצדדים על ידי מו"מ, וניתן להיעזר באמצעים משפטיים שונים. פניה אל עורך דין לענייני סכסוכי ירושה היא הצעד הנבון עבורכם, כך מסביר עו"ד סכסוכי ירושה יניב אור.

ישנם אנשים רבים שלא בהכרח ייתקלו בהליכים פליליים בימי חייהם, כפי שישנם אנשים שלא בהכרח יגישו תביעה משפטית בחייהם. אך אין אדם שלא ייתקל, בשלב מסוים במהלך חייו, בתחום הירושות והצוואות. לצערנו, המוות פוקד את כולנו, וכדאי וצריך להיערך אליו באמצעות עריכת צוואה.

עו"ד סכסוכי ירושה

עורך דין סכסוכי ירושה

חוק הירושה (נתייחס אליו בשורות הבאות בתור "החוק"), אשר נחקק בשנת 1965, עבר תיקונים ועדכונים רבים לאורך השנים. החוק קובע את זכויות היורשים , מי היורשים כיצד עושים צוואה ועוד הוראות רבות הקשורות ליורשים לצוואה לעזבון ועוד. החוק גם קובע את סמכויותיו של רשם הירושות.

החוק קובע כי כל ילד של המוריש יורש אותו גם אם הוריו לא היו נשואים: "לענין זכויות הירושה של ילד אין נפקא מינה אם בשעת לידתו היו הוריו נשואים זה לזה, ואם לא." אולם "מי שהורשע על שהעלים או שהשמיד את צוואתו האחרונה של המוריש, או שזייף אותה, או שתבע על פי צוואה מזוייפת." אינו יורש את המנוח.

עורך דין לענייני סכסוכי ירושה

כאשר אחד היורשים חש שהצוואה וחלוקת הרכוש אינה הוגנת, או שאינה משקפת את רצונו האמתי של הנפטר, באפשרותו להגיש התנגדות לצוואה אשר יכולה להביא בסופו של דבר לפסילת הצוואה. הגשת התנגדות לצוואה דורשת תגובה מהירה והבנה מעמיקה בדיני הירושה.

לכן, ברגע שמתפרסם צו קיום צוואה, או צו ירושה, ויש ברצונכם לערער עליו – כדאי מאד לגשת באופן בהול אל עורך דין לענייני ירושה, שכן הזמן קצוב. עורך הדין ידע לנסח את ההתנגדות ולתלות אותה בסעיפים הנכונים בצוואה עצמה, או בחוק הירושה.

עורך דין סכסוכי ירושה

לאחר פטירתו של אדם, יש צורך לקבל צו קיום צוואה או צו ירושה מרשם הירושה. לשם קבלת צו, יש להגיש את הצוואה, להמתין ולפרסם את דבר הבקשה בעיתונות. המטרה בכך היא ליידע בפומבי צדדים שלישיים, על כך שהוגשה בקשה לקיום הצוואה וכך לאפשר לצדדים שלישיים להביע התנגדות לצוואה.

את מסמך ההתנגדות יש להגיש לרשם לענייני ירושה באופן מקוון, במסירה ידנית או במשלוח בדואר, בתוך 14 ימים מהיום שפורסמה ההודעה על הגשת הבקשה למתן הצו ובתנאי שטרם ניתן צו קיום הצוואה או צו הירושה. הרשם יעביר את ההתנגדות ואת הבקשה למתן הצו לבית-המשפט לענייני משפחה שיכריע בעניין.

עו"ד סכסוכי ירושה

כאשר יורש רוצה לקבל את ירושת הנפטר, כלומר לממש את נכסיו, עליו להגיש בקשה לרשם לענייני ירושה לקיום צו ירושה. במידה וקיימת צוואה של הנפטר, ייתכן והיא מופקדת בידי רשם הירושה, הדבר יתגלה באמצעות הבקשה ויחולו הכללים הקשורים לצוואה.

לעיתים, ייתכן ויהיו מתנגדים לצו הירושה. הסיבות לכך יכולות להיות מידע על קיומה של צוואה או על יורשים על פי דין שאינם מוזכרים בבקשה לצו. כאמור, ההתנגדות למתן צו ירושה יכולה להיעשות תוך 14 ימים מיום פרסומה ברשומות או בעיתונות היומית.

באם לא תוגש התנגדות, במידה ולא קיימת צוואה, יחל הליך של חלוקת עזבונו של המנוח. על פי רוב נעשית חלוקת ירושה בין בן זוג וילדים של המנוח, כאשר בן הזוג שהיה בן זוגו של המנוח בעת פטירתו זכאי לחלק המשמעותי מהעיזבון.

עורך דין סכסוך ירושה

סכסוך ירושה עורך דין

עשויות להתרחש נסיבות שבהן צד או צדדים שלישיים יבקשו להתנגד למתן צו קיום צוואה או צו ירושה. שתי הטענות הנפוצות שעולות במסגרת בקשות התנגדות אלו הן:

  • אונס, כפייה או איומים: אדם אשר הושפע בדרך של כפיה לכתוב צוואה, או לכלול בצוואתו אדם אחד או יותר. החוק קובע, בסעיף 32, כי צוואה שנערכה תוך כפייה או איומים או אונס, תבוטל.
  • טעות סופר בצוואה: צוואה הכוללת שגיאות כתיב או טעויות הקלדה, עשויה להביא לעמימות ולסתירות שיכולות לעקר מתוכן את רצונו של המצווה. אומנם, לא כל טעות מחייבת ביטול צוואה, אך לעיתים סתירות מובהקות, עשויות להביא לכך שהצוואה תבוטל.

יודגש, כי לא תמיד הפתרון חייב להגיע דרך התנגדות בבית המשפט, במקרים רבים ניתן להגיע להבנות באמצעות הליך גישור הנעשה אצל עורך דין מומחה, היודע לנווט את הצדדים להסכמים בהתאם להגדרות החוק ולניסיונו העשיר בתיקים כגון אלו. בכל מקרה של חוסר בהירות עדיף להתייעץ בהקדם עם עו"ד מומחה.

עורך דין לענייני סכסוכי ירושה

עורך דין סכסוך ירושה – לסיכום

נסכם בכך שלא תמיד יש צורך להגיע למצב של דיונים בבית משפט, ולא תמיד נצטרך להגיש התנגדויות לצווי קיום צוואה או לצווי ירושה. אך עם זאת – תמיד מומלץ להיעזר בעורך דין סכסוכי ירושה מומחה.

אתם מוזמנים לעקוב אחר עמוד הפייסבוק שלנו

עורך דין סכסוכי ירושה
עורך דין סכסוכי ירושה

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשני חינם השאירו פרטים