עו"ד יניב אור

עו"ד אור בעל רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט, הן האזרחי והן הפלילי, לרבות בתי דין לעבודה, נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט, סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה, סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים בלשכת עורכי הדין, מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך מומחה בגישור עסקי וניהול מו"מ, מרצה בכיר ומחבר ספרים בתחום המשפט.

מחפשים עו"ד נוטריון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
כתבות בנושא
הסכם ממון מול צוואה
הפקדת צוואה

מהי הפקדת צוואה חוק הירושה מאפשר לכל אדם או נוטריון שערך את הצוואה להפקיד את הצוואה ברשם לענייני ירושה. אדם

עורך דין ירושה מומלץ
עורכי דין לענייני צוואה

עו"ד  לענייני צוואה  עורכי דין לענייני צוואה מתמחים בחוק הירושה ובכלל הדינים המשפטיים המקיפים את עריכת הצוואה לרבות הליכים משפטיים

עריכת צוואה מחיר
עריכת צוואה מחיר

עריכת צוואה מחיר משתנה בהתאם לסוג הצוואה, גודלה ומורכבותה. עלות עריכת צוואה יכולה לנוע בין עריכת צוואה ללא תשלום ובחינם

הגנה על ירושה
ירושה על פי דין

ירושה על פי דין מתקיימת כאשר אדם שנפטר לא הותיר אחריו צוואה, המורה כיצד לחלק את העיזבון שלו ובבוא העת

עריכת צוואה - עורך דין לעריכת צוואות
עריכת צוואה 

עריכת צוואה רוב האנשים אינם נוטים לחשוב על המוות שלהם, מאחר ומדובר על נושא מפחיד וכאוב עבור מרבית האנשים. אך

הגנה על צוואה
הגנה על צוואה

הגנה על צוואה היא פעולה אשר נועדה להבטיח כי הצוואה של המנוח אכן תקוים. על פי חוק הירושה יש לקיים

עורך דין התנגדות לצוואה

אנשים רבים זקוקים לשירותיו של עורך דין התנגדות לצוואה, מאחר וכל אחד עלול להגיע לסיטואציה, שבה הוא ירצה להתנגד לצוואה של הוריו או אנשים אחרים היקרים לו, ממגוון רחב של סיבות שונות. חשוב לדעת כי לצורך כך יש להצטייד בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה, שמתמחה בתחום ומכיר אותו לעומק. זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם הליך משפטי יעיל, מקצועי ואמין. 

רבים שומעים לראשונה את פירוט הצוואה רק לאחר מותו של המוריש, דבר שלא פעם עלול להוביל ללא מעט אי הבנות. רבים מאמינים כי הצוואה אינה תואמת לרצונו החופשי של המנוח בעת כתיבת הצוואה, דבר שגורם להם להתנגד לצוואה. מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מהתחום, מאחר ועורכי דין שאינם מתמחים בענייני צוואות וירושה, עלולים לא להכיר ולא להיות מעודכנים בכל פסקי הדין העדכניים ביותר וכן בהליכים המשפטיים המאפיינים התנגדות לצוואה.

עורך דין התנגדות לצוואה – מה כדאי לדעת בנושא?

קודם כל, כדאי לדעת כי על מנת להגיש התנגדות לצוואה יש לחכות לפרסום ברשומות של הבקשה למתן צו קיום הצוואה. מרגע זה ניתן להגיש את ההתנגדות לרשם הירושה בפרק זמן של 14 ימים בלבד. לכן כל מי שמתכנן להתנגד למתן צו קיום צוואה, חייב לדעת כי ישנו טווח זמן קצר יחסית, שבו ניתן להגיש את ההתנגדות. כמו כן, חשוב לציין כי על מנת להגיש את ההתנגדות לצוואה, יש לשלם אגרה על סך 1010 ₪ (נכון לשנת 2022).

ההתנגדות חייבת לכלול את נימוקי ההתנגדות, לצד מסמכים שונים המגבים את הטענות שלכם. כדאי לציין כי במקרים מסוימים ניתן להאריך את תקופת הגשת ההתנגדות לקיום צוואה, על מנת לדחות את הוצאת צו קיום צוואה. אופציה נוספת, היא לבקש ביטול צו קיום צוואה, הליך שנחשב למורכב וחריג יותר. 

נקודות ששווה להכיר בהקשר של עו"ד התנגדות לצוואה

ניתן להתנגד לצוואה שנכתבה שלא מרצונו החופשי של המנוח. מטרת הצוואה היא לשקף את הרצון האוטנטי של המנוח, לכן צוואה שנכתבת תחת לחץ, ניתנת לביטול. הדבר נכון במיוחד לגבי קשישים, המורישים את כל הונם  למטפל שלהם, במקום למשפחה הקרובה. כמו כן, ניתן לבטל צוואה במידה ונערכה צוואה מאוחרת יותר. בנוסף, ניתן להגיש התנגדות לקיום צוואה במידה ונמצאו פגמים בהכנת הצוואה, כגון צוואה שלא נכתבה בכתב ידו של המנוח או שלא הייתה כמות מספקת של עדים לכתיבת הצוואה. יש לזכור כי אדם שאינו נמצא במצב מנטלי תקין, אינו רשאי לערוך את צוואתו, לכן ניתן ואף רצוי לבטל אותה.

אנו במשרד עו"ד ונוטריון יניב אור נשמח לספק לכם עורך דין התנגדות לצוואה. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל לשני עשורים ונשמח לסייע ולייעץ לכם בנושא. אנו מחזיקים במומחיות בתחום דיני ירושה וצוואות ואנו מזמינים אתכם ליהנות מליווי משפטי מקיף ומקצועי, המבוסס על שנים של ניסיון ומקצועיות. לקבלת פרטים נוספים ולתיאום תור לקבלת ייעוץ משפטי, צרו קשר!

 

עורך דין התנגדות לצוואה

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשני חינם השאירו פרטים