עורך דין יניב אור

עו"ד יניב אור

עו"ד אור בעל רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט, הן האזרחי והן הפלילי, לרבות בתי דין לעבודה, נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט, סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה, סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים בלשכת עורכי הדין, מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך מומחה בגישור עסקי וניהול מו"מ, מרצה בכיר ומחבר ספרים בתחום המשפט.

מחפשים עו"ד נוטריון? השאירו פרטים ונחזור אליכם

שתפו אותנו
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

חברות ועסקים

התמודדויות ואתגרים הקדמה !!!

ייעוץ משפטי לחברות דורש ניסיון רב ומקצועיות רבה, הואיל והוא טומן בחובו קשת רחבה של התמודדויות ואתגרים, לכל אורך חיי החברה. החברה נזקקת לייעוץ משפטי החל משלבי הקמתה, כאשר היא נדרשת לקחת הלוואות וכן לכתיבה וניסוח של הסכמי מייסדים ושותפות. בהמשך, כאשר החברה כבר הוקמה והיא נחשבת לחברה לכל דבר ועניין, היא עלולה להתמודד עם מגוון רחב של אתגרים, למשל בחתימה על הסכמים מול ספקים, בעיות רישוי, ייצוג בערכאות שונות ועוד. עיקר מומחיותו של משרד יניב אור עו"ד ונוטריון הוא לאפשר יעוץ, טיפול וייצוג שוטף לחברות, שותפויות ועסקים, לכל אורך חיי החברה.

אודות המחבר
עו"ד ונוטריון יניב אור
מעל 20 שנות ניסיון נמנה על מאגר המומחים של בתי המשפט | רקורד עשיר של ייצוג בבתי המשפט | בלשכת עורכי הדין סגן יו"ר (משותף) ועדת ירושה, סגן יו"ר (משותף) ועדת נוטריונים | מרצה בכיר | נוטריון מוסמך מטעם משרד המשפטים | מוסמך האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כח מתמשך | תואר ראשון במשפטים LL.B תואר ראשון במדעי הניהול תואר שני במנהל עסקים M.B.A | מחבר הספר "מעסיקים ועובדים" ועורך האוגדנים "הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה"
08-6221208 | 054-6690404 | yorteam101@gmail.com | לדף הפייסבוק

הקמת חברה או עסק

בתקופת טרום חיי החברה או עסק משרדנו נותן מעטפת ופתרון בתחומים הבאים:

הסכמי מייסדים: הסכם שמטרתו הסדרת יחסים בין יזמים המתאגדים יחדיו להקמת חברה משותפת.

הסכמי שותפות: הסכם שנחתם בין שני צדדים או יותר, שנועד להסדיר יחסים של הצדדים לשותפות, במטרה להפיק רווחים באופן משותף מהפעילות העסקית.

הסכמי השקעה: הסכם הנחתם בין משקיע (או מספר משקיעים) לחברה, שמסדיר את כל הנוגע להשקעת המשקיע בחברה, כמו למשל מספר המניות שיוקצו למשקיע עבור השקעתו, תנאי ההשקעה, זכויותיו ועוד.

הלוואות: בעת פתיחת חברה או עסק, היזמים נאלצים לקחת הלוואה לצורך מימון ראשוני של העסק. הסכם הלוואה מסדיר את תנאי ההלוואה, ובפרט, האופן בו תוחזר ההלוואה (מספר תשלומים, אחוז הריבית וכן הלאה).

עריכת תקנונים – כל חברה, הן פרטית והן ציבורית, נדרשת לכונן תקנון שיהווה מעין רשימת חוקים של החברה. בתקנון יפורטו מנגנונים הדרושים להפעלת החברה האמורים בחוק החברות, כמו לדוגמא שם החברה, מטרת החברה, סוג המניות בחברה ועוד, וכן אלמנטים נוספים לבחירת מייסדי החברה

דיווח ברשם החברות – מעת לעת, נדרשים מייסדי החברה לדווח לרשם החברות על שינויים שבוצעו בחברה. משרדנו מסייע לדווח על שינויים אלו הכוללים בירוקרטיה משפטית לא קטנה. בין היתר, נדרש דיווח בעת: שינוי שם חברה, שינויים שבוצעו במניות החברה (הגדלת מניות החברה, הקצאת מניות בחברה, העברת מניות), שינויים בתקנון החברה בהתאם להחלטת האסיפה הכללית ועוד.

פעילות שוטפת של החברה

במהלך פעילותה השוטפת של החברה, היא נזקקת לכרות הסכמים וחוזים רבים, המצריכים ייעוץ וליווי משפטי מקצועי, אותם משרדנו מספק. בין היתר, אנו מסייעים בכתיבת:

הסכמי קונסיגנציה: הסכם לפיו מקבל הסחורה משלם לספק רק לאחר שהסחורה נמכרה ללקוחות. למעשה, כל עוד הסחורה לא נמכרה ללקוח, היא עודנה ברשות הספק.

הסכמי ספקים ויצרנים: הסכם ספקים והסכם יצרנים, הם הסכמים המסדירים את מערכת היחסים בין הספק או היצרן מצד אחד, לחברה. מערכת היחסים כוללת העברת סחורה מהספק או היצרן לחברה המוחלפת בתמורה (סכום כסף מוגדר, על פי רוב).

הסכם זכיינות: הסכם המאפשר לאדם שיוגדר כזכיין של החברה, לפתוח בית עסק שמהווה חלק מרשת בתי העסק של החברה.

הסכם שותפות: הסכם שותפות מסדיר את מערכת היחסים בין השותפים בחברה, מעלה אותה על הכתב ומגדיר אותה.

הסכם הפצה: חוזה הנכרת בין ספק למפיץ, לשם הפצת טובין למטרות מכירה.

הסכמים מסחריים: הסכמים המסדירים מערכות יחסים בשוק המסחרי והעסקי. כמו למשל, הסכם שיתוף פעולה עסקי.

הסכמי עבודה: הסכם בין החברה לעובדים בחברה בדבר תנאי העסקתם.

הסכם סודיות: הסכם סין שני צדדים, שנועד להסדיר מערכת יחסים בין שני צדדים ביניהם מועבר מידע (חושף המידע ומקבל המידע), כך שההסכם יגביל אותם מחשיפת מידע לאחרים.

הסכם אי תחרות: הסכם הנכרת בין החברה לעובד בחברה, לפיו אסור לו להתחרות בתחום בו עוסקת החברה לפרק זמן מסוים הקבוע בהסכם, גם לאחר סיום עבודתו בחברה.

בענף הקמעונאות והצרכנות, נדרשות החברות לייעוץ וליווי משפטי נרחב. חברות נוהגות להשיק מועדון לקוחות ואף לערוך מעת לעת הגרלות. שתי הפעולות הללו כפופת לרגולציה רבה, ועל החברות לעמוד בתנאים האמורים בחוקים רבים – חוק הפיקוח על מצרכים ושירותים, חוק הגנת הצרכן, חוק הגנת הפרטיות, חוק ניהול מאגרי מידע ועוד.

כמו כן, אנו מספקים מעטפת משפטית רחבה בכל הסוגיות הקשורות לסכסוכים עסקיים, לרבות סכסוכים הנוגעים לסוגיות טכנולוגיות ודיני קניין רוחני. לא אחת, חברות נקלעות לסכסוכים עסקיים ומסחריים, בין חברות הנמצאות איתן בתחרות, בקשרים עסקים או אפילו בשיתוף פעולה. הסכסוכים הללו כרוכים לרוב בעבודה משפטית רבה, כפי שמורים דיני החברות בישראל.

במהלך חיי החברה, החברה נדרשת לקיים מעת לעת אסיפות של בעלי המניות בחברה, להכרעות בדבר נושאים חיוניים להמשך תפקוד החברה. כך למשל, יכולים בעלי המניות לערוך שינויים בתקנון החברה, להצביע על מינוי דירקטורים לדירקטוריון החברה, מינוי רואה חשבון לחברה, מיזוג של החברה עם חברות נוספות, הגדלת הון החברה, אישור פעולות בחברה ועוד. אנו מסייעים בכל האלמנטים המשפטיים הרבים הנדרשים בעת קיום אסיפות כלליות, בהתאם לדרישות דיני החברות, כמו לדוגמא עריכת פרוטוקולים מדויקים בדבר הנעשה באסיפה, הנשמרים לאורך שבע שנים במשרדי החברה.

בעידן הטכנולוגי של היום, כמעט כל חברה שמכבדת את עצמה, מחזיקה בבעלותה אתר אינטרנט בו מפורטים השירותים שהיא מעניקה. ניהול האתר אינו מלאכה פשוטה, וגם הוא כרוך בעניינים משפטיים וביורוקרטיים, אותם אנו מבצעים עבור לקוחותינו. בין היתר, אנו מסייעים בקביעת וניסוח תקנון עבור המשתמשים באתר, ניהול אתר האינטרנט והחנות המקוונת של החברה, השגת רישוין למסחר אלקטרוני ועסקאות אשראי באתר החברה, שמירה על פרטיות משתמשי החברה והמגוון עוד רחב.

מטבע הדברים, תפעול ואחזקת עסק כרוכים בבירוקרטיה רבה, המקשה על בעלי עסקים רבים. בין היתר, נאצלים בעלי עסקים לטפל בבעיות רישוי עסקיות, המונעות מהם לתפעל את העסק כיאה וכיאות. משרדנו מטפל בשלל בעיות רישוי עסקיות בהתאם לחוק (צו רישוי עסקים) ומסיר את הדאגה הזו מבעל העסק.

חדלות פירעון

חברות שנקלעו למצב של חדלות פירעון, נזקקות לייעוץ משפטי לצורך הגשת בקשה להליך חדלות פירעון, ולאחר מכן לאורך ההליך, בין אם הוחלט על ידי בית המשפט כי החברה תחל בהליכי פירוק, ובין אם הוחלט לשקמה. משרדנו מסייע בכל אורך הליך חדלות הפירעון, מתחילתו ועד סופו, במקצועיות ואמינות רבה.

ייעוץ משפטי כריטיינר

עם השנים, צברנו ניסיון רב בכל הנוגע לייעוץ מקצועי לחברות קטנות ובינוניות. אנו מודעים לחשיבות הרבה שקיימת בחברות אלו למשאב הזמן והכסף. אשר על כן, הליווי המשפטי והמקצועי של משרדנו מתנהל גם בבית העסק או החברה. בנוסף, במטרה לחסוך בעלויות עבור חברות אלו, אנו מציעים לחברות אפשרות לשכר טרחה על בסיס ריטיינר (שכר חודשי קבוע). אנו מעריכים יחד עם הלקוח את כמות העבודה החודשית הדרושה, ובהתאם להערכה זו אנו קובעים את שכר הטרחה. שיטת גבייה זו, חוסכת עבור לקוחותינו זמן וכסף רב: מאחר שאנו לא מחשבים כל פעולה משפטית בנפרד אלא מקבצים את כל הפעולות הנדרשות ומחשבים אותן יחדיו, נחסכים ללקוח כספים רבים. בנוסף, העובדה שהלקוחות מפקידים בידינו את הניהול המשפטי של החברה, מאפשרת להם להתנהל ללא דאגות בתחום המשפטי, וכך להפעיל את עסקם בנוחות ובביטחון.

משרד עו"ד ונוטריון יניב אור
ליצירת קשר לחץ כאן ושלח הודעה
או חייגו 08-6221208

מחפשים משרד עורכי דין נוטריון?

לקבלת ייעוץ ראשני חינם השאירו פרטים